Byli jsme všude o krok později, hodnotí domácí porážku Alexander Younan

Rozhovory
SO 6. 11. 2021
Druhé domácí utkání proti Salzburgu se tentokrát Orlům nepovedlo. Co vedlo k tomu, že si rakouský celek odvezl ze znojemského ledu všechny body, se pokusil rozklíčovat 24letý švédský obránce Alexander Younan. Na závěr nabídl i srovnání ICEHL se švédskými soutěžemi.

Napodruhé to už proti Salzburgu doma nevyšlo, jak hodnotíte páteční střetnutí?
Zápas se nám vůbec nepovedl a byl hodně vzdálený tomu, co jsme chtěli hrát. Nevycházelo nám to, co jsme si řekli před zápasem, i v jeho průběhu. Od nás všech to byl špatný výkon.

Jak moc utkání ovlivnila první nepovedená třetina, kdy jste šli do kabin s dvougólovou ztrátou?
Ano, první třetina bohužel určila ráz celého utkání, přestože jsme do zápasu vstoupili dobře. Lámalo se to v drobných, ale důležitých detailech. Soupeř se lépe pohyboval a my byli naopak všude o krok později. Díky tomu byl Salzburg častěji na puku a na nás se valil jeden útok za druhým.

Vy jste měl na konci první třetiny jednu velice slibnou gólovou příležitost, která mohla ukončit čekání na první vstřelenou branku v orlím dresu…
Je to tak, dostal jsem skvělou přihrávku od Samuela Fejese a měl na hokejce snížení. Jejich gólman ale předvedl velmi dobrý zákrok a vychytal mě. Určitě jsem zakončení mohl provést lépe.

Znojmo je pro vás vůbec první zahraniční angažmá mimo rodné Švédsko, jaká je podle vás úroveň místní soutěže?
ICE Hockey League je velmi kvalitní soutěž. Můžu to porovnat s nejvyšší švédskou ligou, kterou jsem si zahrál před třemi lety v dresu Rögle. Švédská SHJ je o něco kvalitnější. Stylově jsou ale obě soutěže podobné, hraje se velmi ofenzivně. Naposledy jsem působil ve druhé švédské lize a ta naopak svojí úrovní za ICEHL určitě zaostává.

NEWSLETTER