Zběsilá jízda pokračuje! Orli míří do teritoria Žraloků

Naši soupeři
SO 23. 10. 2021
Znojmo se musí během víkendu popasovat s velmi náročným programem. Po páteční výhře v Dornbirnu čeká na tým další těžká zkouška – rychlý přesun do Innsbrucku, kde v sobotu od 17:30 vypukne bitva s domácími Žraloky.

Kádr Innsbrucku doznal v létě rozsáhlých změn. Kanadský kouč Mitch O’Keefe zalovil mezi svými krajany a sázka na zámořské borce se vyplácí. Právě oni jsou tahouny týmu, kteří vedou jeho produktivitu a vytáhli Žraloky prozatím na sedmou příčku ligové tabulky. Navíc momentálně se dostávají do solidní formy – vyhráli čtyři z pěti posledních zápasů.

Body pravidelně sbírá americký centr Michael Huntebrinker (4 + 12), jen o něco pozadu jsou další dvě nové tváře Innsbrucku, tedy zadák Joel Messner (5 + 6) a útočník Alex Dostie (4 + 5). Oproti tomu v bráně se střídá zkušená dvojice z loňské sezony René Swette a Tom McCollum, přesto jsou Rakušané týmem s druhým nejvyšším počtem inkasovaných branek.

Znojemští hokejisté se po dvou prohrách z minulého týdne znovu vyburcovali k vítězství. Na startu dvoudenního alpského tripu si poradili s Dornbirnem, na jehož ledě sice již po dvaceti sedmi vteřinách prohrávali, nakonec ale zápas získali v poměru 5:1. Orli se tak vyhoupli na páté místo tabulky a po případné sobotní výhře mohou mířit ještě výše.

Na víkendovou cestu vyrazili Jihomoravané bez dlouhodobě zraněného Filipa Ahla. Kouč Jiří Beroun také zamíchal sestavou, asi nejvýraznější změnou je přesun Iljy Zubova do první formace, naopak Anthony Luciani putoval do třetí lajny.

Zajímavosti

  • V řadách Innsbrucku najdeme nově jméno Bena Betkera, tento kanadský obránce strávil předchozí dvě sezóny v barvách slovenského Zvolenu.
  • Asi netřeba představovat další dva beky v kádru Žraloků – exznojemské Antonína Bořutu a Jana Lattnera
  • Týmy Znojma a Innsbrucku prozatím posbíraly shodný počet bodů, tedy osmnáct. O vyšším postavení Orlů v tabulce ale rozhoduje výrazně lepší skóre.
  • Vzhůru tabulkou ligových střelců letí Radek Prokeš, který je se sedmi góly na třetím místě. Jen jeden gól ztrácí na druhého Lucianiho.
  • Poslední vzájemný zápas obou celků byl na programu 18. února 2020 a Orli na domácím ledě zvítězili 3:2.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Christian Ofner, Gregor Rezek
Čároví rozhodčí:Mantovani Davide, Miklic Gregor

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Younan, Southorn, Tejnor, Bartko, Stránský, Haman – Němec, Zubov, Svoboda – Kvasnica, Brittain, Fejes – Luciani, Prokeš, Gorčík – Oščádal, Matuš, Köver.
HC TIWAG Innsbruck – Die Haie:McCollum – Bourque, Messner, Lattner, Betker, Jakubitzka, Bořuta – Magwood, Huntebrinker, Ulmer – Bär, McGauley, Leavens – Paulweber, Mader, Feldner – Muigg, Winkler.
NEWSLETTER