Radek Prokeš: Musíme vyhrávat i zápasy, kdy nám tam nespadne úplně všechno

Rozhovory
SO 16. 10. 2021
Znojemský útočník Radek Prokeš se v pátek proti Villachu jako první zapsal mezi úspěšné střelce. Jeho pohotová dorážka pod horní tyč soupeřovy brány ale nakonec body nepřinesla. Těšit ho tak může alespoň divácká kulisa, která je podle jeho slov fantastická.

Villach vám uštědřil první domácí porážku v sezóně, jak jste viděl utkání z vašeho pohledu?
Začátek byl docela dobrej. My ale potřebujeme dát dva, tři góly, abychom se trochu uklidnili. Když je nedáme, tak hrajeme podle mě zbytečně moc riskantně. Je jasný, že nebudeme dávat každej zápas pět, šest gólů, musíme si zkrátka pomáhat i směrem dozadu a ne se jen spoléhat na to, že dáme v tom zápase hodně branek.

V čem byl tento domácí zápas jiný, oproti tomu, který jste sehráli na ledě soupeře? Zvolil Villach trochu jinou taktiku?
Úplně nechci hodnotit soupeře. V tom utkání u nich jsme od začátku nestíhali a po úvodních minutách bylo prakticky hotovo. Z toho zápasu jsme si nemohli odnést vůbec nic pozitivního.

Inkasovali jste jeden gól ze situace prakticky ihned po buly. V tomto zápase jste neměli úplně ideální úspěšnost vhazování. Je to podle vás věc, na kterou je potřeba se zaměřit směrem do dalších zápasů?

Zrovna tahle situace, když jsme dostali gól hned po buly, byla podle mě dost náhodná. Ten hráč tam vyplaval, hodil to na bránu a spadlo mu to přímo do víka. Mnohem větší problém je podle mě to, jak nás soupeř dokáže opakovaně přečíslit. Těch situací dva na jednoho, tři na dva tam bylo hrozně moc. To je něco, s čím se už delší čas pereme.

Další věc je oslabení. Ať to bylo, jak to bylo, tak jsme jich soupeři nabídli hodně a naopak my jsme si jich tolik nezískali. Nebudu řešit, jestli to byly fauly nebo ne, ale my si ty přesilovky musíme taky umět vybojovat.

Co si z tohoto utkání vzít jako největší ponaučení pro nedělní utkání v Lublani?
Že musíme vyhrávat i zápasy, kdy nám tam nespadne úplně všechno, jako tomu bylo třeba v těch předchozích domácích utkáních. Musíme se naučit ty zápasy vyhrávat i na sílu, pokud to bude potřeba.

Na znojemský zimní stadion si nachází cestu velmi solidní počet fanoušků, jaký z toho vy osobně máte pocit?
Je to bomba! Musím říct, že je to super, atmosféra je vážně skvělá. I ta akustika tady na tom stadionu je fajn. Jsme moc rádi, že lidi chodí a vážíme si toho, protože když se podíváme jinde v republice, kolik tam chodí fanoušků v různých soutěžích, tak je to hodně špatný. Naši fanoušci nás ženou dopředu a obrovsky nám pomáhají.

NEWSLETTER