Na nedobytnou znojemskou tvrz zaútočí orli z Villachu

Naši soupeři
ČT 14. 10. 2021
V pátek od 18:30 čeká znojemské hokejisty v domácí Nevoga Aréně souboj s nepříjemným Villachem. Tento duel je zároveň vítanou příležitostí složit reparát, neboť právě na jihu Rakouska sehráli Orli ze Znojma dosud nejméně povedené utkání probíhající sezóny.

Orlí letka má za sebou aktuálně dva vítězné zápasy v řadě. V prvním česko-slovenském derby nejprve zaknihovala další domácí vítězství, kterým proti Bratislavě navíc udržela stoprocentní domácí bilanci. V neděli pak přišlo prolomení venkovní smůly, to když ve třetí třetině utkání s Grazem vystřelil Orlům tři body svým premiérovým gólem v sezoně Michal Kvasnica.

Domácí bruslaři jsou v probíhajícím ročníku Ice Hockey League nejproduktivnějším týmem ligy a momentálně jim patří třetí příčka tabulky. Anthony Luciani je se sedmi přesnými zásahy nejlepším střelcem soutěže a v jejím dosavadním průběhu dokázal skórovat ve všech domácích zápasech. Další z Kanaďanů ve znojemském dresu, Ryan Culkin, je druhým nejproduktivnějším obráncem celé ligy!

Zmínit musíme i výborný výkon gólmana Pavla Kantora, který v posledním utkání na ledě Grazu prakticky eliminoval domácí střelce a velkou měrou přispěl k zisku prvních venkovních bodů. Nad účastí centra první formace, Vojtěcha Němce, který v poslední duelu s Grazem obdržel trest do konce utkání, visel otazník, nyní je však jasné, že od vedení soutěže dostal pouze napomenutí a může v pátek proti Villachu nastoupit. Hlásit už by se měla také nejnovější akvizice v orlím hnízdě, ruskou KHL ostřílený Ilja Zubov.

Villach poté, co doma deklasoval na začátku měsíce Znojmo 6:1, následně jen těsně prohrál 3:4 na ledě silného Salzburgu, a v posledním odehraném utkání bral dva body za domácí výhru 6:5 v prodloužení v souboji s Bolzanem. Produktivita Villachu je rozprostřena na celý kádr, a tak trochu překvapivě vévodí této statistice zkušený obránce Jamie Fraser.

Se svým týmem přijíždí na Jih Moravy impulzivní trenér Villachu Rob Daum, což je v kombinaci s parádní atmosférou a velmi dobrou formou domácích hokejistů ta nejlepší možná pozvánka.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Huber, Nikolić
Čároví rozhodčí:Bedynek, Bärnthaler

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Younan, Stránský – T. Svoboda, Němec, Luciani – Fejes, Brittain, Matuš – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal
EC GRAND Immo VSV:Bernard (Moser) – Joslin, Fraser, Hughes, Collins, Karlsson - Flemming, Lindner, Krastenbergs, Broda, Kosmachuk - Brunner, Bacher, Lanzinger, Maxa, Richter - Zauner, Moderer, Pilloni, Rebernig

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

  • Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Pokladny stadionu se otevírají již v 16:30, vzhledem k bezpečnostním kontrolám bude vstup umožněn od 17:30. Přijďte prosím včas.

NEWSLETTER