Premiéra v ICEHL! Československé derby poprvé v Nevoga aréně

Naši soupeři
ČT 7. 10. 2021
Dlouho očekávané derby Znojmo vs Bratislava je tady! Páteční zápas začíná 18:30, buďte u toho.

Drtivá většina fanoušků znojemských Orlů si dlouhá léta přála, aby do mezinárodní soutěže ICEHL přibyl také nějaký slovenský tým. To se splnilo a Nevoga aréna bude svědky prvního derby mezi Znojmem a Bratislavou Capitals!

iClinic Bratislava Capitals vstoupili do nové soutěže už v loňské sezóně a jako nováček si nevedli vůbec špatně. Po základní části obsadili sympatické sedmé místo a v play-off statečně bojovali pro silnému Bolzanu, kterému padli 1:4 na zápasy.

I letos má celek z hlavního města Slovenska poměrně dobře našlápnuto, v pěti zápasech se radoval hned třikrát. Do cesty se jim ovšem v posledních dnech postavil známý neduh se jménem COVID-19, Capitals taky byli nuceni odložit poslední dvě utkání.

A vypadá to, že i k pátečnímu utkání přicestuje Bratislava do Znojma značně oslabená. Podle webových stránek klubu se bude muset iClinic obejít bez řady klíčových hráčů včetně hlavního kouče Petera Draisaitla, jehož na lavičce zastoupí viceprezident Dušan Pašek. Z hokejistů bude chybět nejproduktivnější hráč mužstva Marc-Olivier Roy, nejlepší nahrávač Nikolaj Žerdev, obránce Brett Carson a mladík Michal Mrázik.

Znojmo v posledním utkání prohrálo na ledě Villachu. Tato porážka už je ale dávno minulostí a Orli se soustředí na prodloužení domácí neporazitelnosti. Na domácím ledě v letošní sezóně ještě nenašli přemožitele a v posledním utkání dokonce atakovali deset vstřelených branek. Po gólovém představení ve třetí třetině proti Grazu se skóre zastavilo na 9:3 pro Orly.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Milan Zrnic, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, Matjaz Hribar

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh (14. Kantor) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Younan – Svoboda T., Němec, Köver – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Svoboda, Oščádal
Moser Medical Graz99ers:LaCouvee – Nanne, Jardine, Carson, Snuggerud, Chovan, Fereta, Zeleňák – Žerdev, Roy, Immo – Valkvae-Olsen, Arniel Faith – Sádecký, Buc, Bondra – Levin, Mrázik, Hudec

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

  • Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Pokladny stadionu se otevírají již v 16:30, vzhledem k bezpečnostním kontrolám bude vstup umožněn od 17:30. Přijďte prosím včas.

NEWSLETTER