Všestranný švédský bek k Orlům: přichází Alexander Younan!

Aktuální zprávy
ČT 30. 9. 2021
Znojmo posiluje své zadní řady. Po odchodu Connora Walterse vítá orlí letka jiného zahraničního beka, Švéda Alexandera Younana. Čtyřiadvacetiletý švédský mládežnický reprezentant doposud působil pouze ve své rodné zemi, kde si zahrál i v nejvyšší soutěži SHL.

Younan má za sebou na svůj věk zajímavou kariéru. Pochází z Jönköpingu a za místní klub HV71 hrál až do svých osmnácti let. V té době pravidelně reprezentoval Švédsko ve všech mládežnických kategoriích, zahrál si i na mistrovství světa hráčů do osmnácti let. V sezóně 2017/18 se prosadil do A-týmu Rögle, se kterým hrál nejvyšší švédskou soutěž SHL, jednu ze dvou nejkvalitnějších lig v Evropě. Následující tři ročníky strávil ve druhé lize Allsvenskan za Västeras.

Před aktuální sezónou se rozhodl, že potřebuje změnu. „Cítil jsem, že je ten správný čas vyzkoušet něco nového a odejít do zahraničí. Není to úplně lehká doba pro takové rozhodnutí, ale nakonec se skrz mého agenta ozvalo Znojmo a já jsem za tu šanci velmi rád. Popravdě moc nevím, co očekávat, nikdy jsem nehrál jinde než ve Švédsku, ale chci tuhle šanci využít a předvádět dobré výkony," prohlásil Younan. Ten využije toho, že v mužstvu Orlů narazí na svého krajana Filipa Ahla. „S Filipem jsem si volal. Popsal mi, jak to tu chodí, jak vypadají zápasy a liga. Byly to pozitivní reference a já se těším, až jeho i další spoluhráče uvidím," dodává.

Naopak ve Znojmě už nepůsobí Connor Walters, který v ICE Hockey League nastoupil k jedinému utkání. „Connor nás nenadále opustil z rodinných důvodů, proto jsme za něj hledali náhradu. Myslíme si, že v podobě Alexandera Younana jsme ji našli víc než dostatečnou a Younan by měl hrát v týmu výraznější roli než Walters," kvituje novou akvizici prezident klubu Pavel Ohera. „Věříme, že u nás naváže na slibný start své kariéry a my mu pomůžeme k dalšímu rozvoji," dodává.

Younan přistane ve čtvrtek kolem poledne v Praze, poté se přesune do Znojma a pokud vše půjde podle plánu, měl by nastoupit už v pátečním zápase.

Statistiky Alexandera Younana:

NEWSLETTER