Zářijový Týden hokeje si na znojemském ledě užilo téměř 30 dětí

Žákovský hokej
ČT 30. 9. 2021
Letošní Týden hokeje jsme ve Znojmě očekávali s daleko větší nadějí než ročníky předchozí. Těšili jsme se, že naše prořídlé orlí řady doplní noví spoluhráči, kterým se zalíbí mezi hokejovými mantinely.

25 holek a kluků si vyzkoušelo první krůčky na bruslích, trefili své první branky a zažili spoustu legrace se svými staršími kamarády z řad hokejistů i trenérů. Na vše dohlížel maskot znojemských Orlů Znojmík, který kolem sebe rozdával samou radost. Rodiče dostali námět na přemýšlení, zda své ratolesti v tomto krásném sportu budou podporovat.

„Jsme rádi, že jsme opět po roční pauze mohli novým dětem ze znojemského okresu dát možnost si zkusit, jaké je to být hokejistou. Doufám, že se kluci i holky při této akci bavili a věřím, že se nám podaří doplnit chybějící ročník. Kdo se akce nemohl zúčastnit, může kdykoliv přijít zkusit hokej na jakýkoliv trénink přípravky,“ dodává předseda spolku a trenér Českého hokeje Rudolf Cakl.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej organizovaný Českým hokejem má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí.

Právě v rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo devět Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo přes 30 000 dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje pouze na omezeném počtu zimních stadiónů. Od ledna 2017 se pak Týden hokeje rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.

Fotogalerie

NEWSLETTER