Zkouška z kategorie nejtěžších! Do Znojma přijíždí mistrovský Klagenfurt

Naši soupeři
ČT 23. 9. 2021
Ve druhém domácím zápase v řadě čeká orlí letku pořádně ostrá prověrka. V Nevoga Aréně se představí úřadující mistr z posledních dvou ročníku ICE Hockey League, KAC Klagenfurt. Souboje s předním celkem ligy bývají na znojemském ledě obzvláště bohaté na góly!
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Orli mají za sebou úvodní dvě kola nového ročníku ICEHL 2021/2022. Po těsné porážce v Bolzanu 4:5, uspěli před vlastními fanoušky stejným výsledkem proti Vídni, třebaže museli v zápase hned dvakrát dotahovat dvoubrankové manko. Povzbuzeni důležitou domácí výhrou, vyhlíží parta trenérů Berouna a Jakeše dalšího zvučného soupeře. Úvodní buly pátečního duelu s Klagenfurtem bude v nově osvětlené Nevoga Aréně vhozeno v 18:30!

Hosté z Klagenfurtu začali sezonu ziskem maximálního počtu bodů. Po úvodní jednoznačné výhře 5:0 doma s Vídní si úřadující mistr s chutí zastřílel i v Innsbrucku, odkud odvezl všechny body po výsledku 6:2. Historicky nejúspěšnější tým ligy těží v posledních letech ze sehranosti kádru, který je dlouho pohromadě. Také před startem letošního ročníku doznala soupiska Klagenfurtu pouze kosmetické úpravy. Tým opustili Alexander Cijan a Blaž Gregorc, kterého český fanoušek může pamatovat z mnohaletého působení v Extralize. Obranné řady naopak přišli vyztužit dánský zadák Phillip Bruggisser, který přišel z nejvyšší německé soutěže, a také teprve osmnáctiletý benjamínek Christoph Tialler, jež se přesunul z juniorky.

Přípravná utkání před novou sezonou Klagenfurtu vůbec nevyšla, což dokládají tři srpnové vysoké porážky. Od té doby ale jede KAC na vítězné vlně! Kromě stoprocentní bilance v ICEHL, zvítězil nejbližší soupeř Orlů i ve všech čtyřech zápasech hokejové Ligy mistrů.

Jednoznačně nejnebezpečnější dvojicí hostů jsou na startu soutěže útočníci Nick Petersen a Matt Fraser. Právě oni dva nastříleli v úvodních dvou kolech šest branek a společně se znojemským Anthony Lucianim jsou nejproduktivnějším trojlístkem ligy. Na ledě Klagenfurtu se Orlům dlouhodobě nedaří, na vlastním ledě je to ale úplně jiná píseň. Svého nadcházejícího soupeře tu dokázali v posledních pěti domácích zápasech čtyřikrát porazit, včetně dosud poslední divoké přestřelky 6:5. Vzhledem k ofenzivnímu pojetí obou celků se i tentokrát dá očekávat atraktivní útočný hokej!

Vstupenky na utkání jsou k dispozici online zde. Komentovaný stream zdarma nabídne na svém webu tipsport.cz nový partner klubu, společnost Tipsport.

Sestavy z posledních zápasů

KAC Klagenfurt:Dahm (Holzer) – Schumnig, Strong, Bruggisser, Unterweger, Steffler, Vallant, Witting, Tialler – Sticha, Hundertpfund, Bischofberger, Haudum, Koch, Fraser, Petersen, Tičar, Ganahl, Geier M., Obersteiner, Geier S.
ORLI ZNOJMO:Kantor (21. Groh) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko – T. Svoboda, Němec, Ahl – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Matuš, Prokeš – Kvasnica, Köver, Oščádal.

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

  • Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Pokladny stadionu se otevírají již v 16:30, vzhledem k bezpečnostním kontrolám bude vstup umožněn od 17:30. Přijďte prosím včas.

NEWSLETTER