Orlí mládež před vstupem do nové sezóny

Juniorský hokej
SO 11. 9. 2021
Mladí Orli letos vylétli mezi hokejové mantinely o něco dříve. Po dlouhé covidové pauze se kluci i holky nemohli dočkat až si zase konečně nazují brusle a do rukou vezmou hokejky.

Starší kategorie si již vyzkoušely několik zápasů v rámci přípravných utkání s kluby z blízkého okolí. Ty mladší se sešly na letním hokejovém soustředění, které probíhalo ve dvou turnusech od 2.8. do 13.8. a někteří si užili atmosféru hokejových turnajů, kde poměřili síly s týmy nejen z České republiky.

Junioři

Junioři odehráli celkem 6 přátelských utkání, ve kterých se jim příliš nedařilo. Z vítězství se Orli neradovali ani jedenkrát. Postupně se utkali s SK Horáckou Slavií Třebíč, HC Lvy Břeclav a HCM Warriors Brno.

Hlavním trenérem pro nadcházející sezónu byl vybrán Tomáš Jakeš, jemuž bude asistovat Petr Konečný. Na trénincích se junioři schází každý všední den. První zápas Regionální ligy Juniorů čeká dvacetičlennou znojemskou U20 17.9., kdy o první body do tabulky zabojuje proti domácímu HK Kroměříž. První dva týmy základní skupiny si zahrají o postup do Ligy juniorů.

Dorost

Dorostenci si zahráli rovněž 6 přípravných zápasů. Na začátku letošní sezóny se potýkají s výrazným nedostatkem hráčů, který navíc umocňuje marodka, což mělo do určité míry za následek 5 prohraných duelů a 1 nedohraný, jenž byl chvíli před poslední sirénou za příznivého stavu pro Orly předčasně ukončen kvůli vážnému zranění jednoho z hráčů soupeře.

Zatím dvanáctičlennou kategorii dorostu povede jako hlavní trenér Milan Kello, asistentem mu bude Petr Konečný. Dorostenci, stejně jako junioři, trénují od pondělí do pátku, přičemž jedna tréninková jednotka je spojena právě s juniory. Pro Orly začíná Liga dorostu 18.9. zápasem s HCM Warriors Brno a bude rozhodně o co hrát, neboť první 2 týmy základní skupiny se poperou o postup do Extraligy dorostu, naopak ty méně úspěšné čeká účast v Regionální lize dorostu.

Starší a mladší žáci

Starší žáci v přípravě vyhráli 4 z 8 zápasů, když dokázali porazit SK Horáckou Slavií Třebíč, HC Lvy Břeclav, SHKM Hodonín a VSK Techniku Brno. Mladší žáci si proti stejným soupeřům připsali 2 vítězství a 1 remízu. Hlavním trenérem žákovských kategorií bude Rudolf Cakl, jako asistent trenéra bude působit Jiří Beroun. Oba týmy mají k dispozici čtyři ledy v týdnu.

Soupiska starších žáků čítá 21 členů, kteří si zahrají Ligu starších žáků „B“.

Mladší žáci byli díky vysokému počtu hráčů přihlášeni hned do dvou soutěží. Jeden tým nastoupí v Lize mladších žáků „C“, ten druhý pak v Lize starších žáků „D“. Starší a mladší žáci nastoupí do úvodního zápasu letošní sezóny již 11.9., kdy na domácí půdě přivítají Rytíře z Blanska. Liga mladších žáků „C“ odstartuje o den později derby s Kometou Brno.

5. třída

Hráči páté třídy odehráli 5 utkání v rámci dvoudenního Turnaje pro ročníky 2011 a mladší v Přerově, na kterém se ujali role černých koní. Nejdříve Orli vyhráli s HC Frýdek-Místek, následně nedali šanci domácímu HC Zubr Přerov, ve třetím zápase dokázali porazit TJ Bílí Tygři Liberec, poté si zapsali první porážku v bojovném utkání s Mountfieldem HK, ale díky výhře v jihomoravském derby proti Kometě si zajistili nádherné druhé místo a přivezli domů stříbrné medaile.

Hlavním trenérem devatenáctičlenného týmu čtvrté třídu byl vybrán Milan Procházka, jako asistenti budou působit Rudolf Cakl a Roman Alexa. Navíc bude k dispozici trenérka bruslení Lucie Srníková. Při tréninku na ledě se sejdou hráči vždy třikrát do týdne. 1. kolo soutěže 5. tříd Jihomoravského kraje je na programu 2.10., kdy se Orli střetnou s břeclavskými Lvy.

4. třída

Hokejisté čtvrté třídy se ukázali na dvou turnajích. Na prvním turnaji v Novém Jičíně se umístili na čtvrté pozici, když prohráli v souboji o třetí místo s Opavou. Celý turnaj ovládl Frýdek-Místek.

Následně se čtvrťáci zúčastnili mezinárodně obsazeného turnaje MORAVIA CUP 2021 hraného v Uherském Ostrohu, ze kterého si přivezli zlaté medaile! Na turnaji se představilo 14 týmů rozdělených do dvou skupin. Početně oslabená orlí letka vyhrála všech 6 zápasů své Skupiny A. V následném play-off kluci ve své hře nepolevili, porazili všechny soupeře a stanuli na zlatém stupínku. Navíc si ještě v rámci přípravných zápasů připsali vítězství nad Kometou Brno, kterou dokázali porazit dokonce dvakrát.

V letošní sezoně povede skupinu 21 Orlů Milan Procházka, na pozici kondičního trenéra bude účinkovat Roman Alexa a styl bruslení hráči vypilují s Lucií Srníkovou. Tréninky budou spojené s pátou třídou a probíhat budou třikrát za týden. Soutěž 4. tříd zahájí Orli turnajem ve Znojmě o prvním říjnovém víkendu.

3. a 2. třída

Třeťáci a druháci se na ledě ukázali teprve koncem července. Druhá třída zatím absolvovala zápas v Hodoníně. S domácími Drtiči poměřili Orli síly v hokeji, ale i ve fotbale. Pak se druháci utkali ještě s brněnskou Kometou v neutrálním prostředí, v Blansku.

Hráče druhé a třetí třídy povede jako hlavní kouč Roman Alexa. Pomocnými trenéry budou Rudolf Cakl, Lucie Srníková a Jan Vlašín. Na soupisce třetí třídy je napsáno 24 hráčů, v druhé třídě působí zatím 27 členů. Tréninky budou probíhat třikrát týdně. Soutěže zatím rozlosovány nebyly.

1. třída a přípravka

Koncem července se na ledě objevili také naši nejmenší bruslaři. Hlavním trenérem přípravky pro letošní sezónu zůstal Jan Vlašín, v trénování mu budou pomáhat Jiří Beroun, Rudolf Cakl, Tomáš Jakeš, Milan Procházka, Roman Sechovec, Roman Alexa, Lucie Srníková a junioři. Své hokejové dovednosti se budou hráči učit dvakrát do týdne. Na soupisce první třídy i přípravky je zatím 18 hráčů, očekáváme, že se jejich počet navýší díky podzimní náborové akci Českého hokeje pod názvem Týden hokeje. Akce se koná 23.9. od 16:30 ve znojemské Nevoga aréně a všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení při ní budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

NEWSLETTER