Hunter Fejes: Je tu skvělá parta kluků, všichni mě vřele přivítali

Aktuální zprávy
ÚT 3. 8. 2021
První ostré tréninky na ledě mají za sebou také zahraniční posily. Jednou z nich je Hunter Fajes, od nějž se v sezóně očekávají především góly. Jak se útočník z Aljašky zvládl adaptovat do kabiny?

Jaké jsou vaše pocity po prvních trénincích s týmem na ledě?
Je skvělé být konečně tady a vidět se se spoluhráči. První tréninky jsou opravdu náročné, ale všichni mě vřele přivítali a jsem moc rád, že tu můžu být. Je tu skvělá parta kluků, která udělá maximum pro týmový úspěch.

Jak se těšíte na novou sezónu?
Je to hodně vzrušující. Změnil jsem působiště, takže je pro mě spousta věcí nových. Trénoval jsem celé léto a soustředil se i na ty nejmenší detaily v přípravě. Mám z toho dobrý pocit. S týmem uděláme vše, co bude v našich silách, aby se sezóna povedla.

Vaše předchozí sezóna v dresu Linze byla velmi úspěšná. Vyhovuje vám styl hokeje nahoru-dolů, kterým se ICEHL vyznačuje?
Ano, sedí mi to. Napadat rozehrávku soupeře a také vypomáhat obráncům je v této soutěži nezbytné. Jo, mně tento rychlý styl bruslení vyhovuje.

Jak se vám líbí Znojmo?
Znojmo je krásné město. Já mám rád spíš klidnější místa, kde není tolik lidí a cestovní ruch, protože pocházím z Aljašky. Zároveň je tu ale spousta restaurací a kaváren, takže pro mě je to úplně ideální. Už teď se tu cítím, jako doma.

Pan Ohera i trenéři s vámi počítají do lajny k Radimu Matušovi a Anthony Lucianimu. Co si o nich myslíte, a těšíte se na tuto spolupráci?
Myslím si, že to je super, je tu velká konkurence. Jsou to rychlí útočníci, výborní v útočné fázi. Oba dva se do této soutěže svou typologií jednoznačně hodí.

Bude pokračovat vaše oslava gólů ve stylu létajícího orla i v dresu Znojma?
To nevím (směje se). Mám rád oslavy gólů. Užívám si to! Kdoví co mě zrovna napadne za oslavy v této sezóně... Každopádně jsem obrovsky nažhavený a těším se.

NEWSLETTER