Znojmo zbrojí dál, přichází zkušený útočník Hunter Fejes!

Aktuální zprávy
SO 19. 6. 2021
Znojemský tým hlásí další posílení, tentokrát v ofenzívě. Na jih Moravy přichází šestá zahraniční akvizice, s velkými zkušenostmi ze zámoří i z EBEL, respektive ICEHL. Je jím sedmadvacetiletý hráč Hunter Fejes, rodák z amerického Anchorage, největšího města Aljašky.

„Je to rychlonohý a technicky dobře vybavený hráč, jsme rádi, že jsme ho získali. Samozřejmě během sezóny se může stát cokoliv, ale počítáme s ním primárně do formace k Tonymu Lucianimu a Radimu Matušovi," vysvětluje prezident klubu Pavel Ohera.

Tento 185 cm vysoký a bezmála 90 kilo vážící hokejista prožil většinu své dosavadní kariéry v zámoří. V roce 2012 byl draftován v 6. kole jako 178. hráč v pořadí týmem Phoenix Coyotes, avšak do nejlepší ligy světa nikdy nenakoukl. Od sezóny 2016/17 pravidelně pendloval mezi nižší AHL a ECHL a především ve druhé jmenované soutěži se mu velmi dařilo.

V průběhu sezóny 2019/20 jej zlákal do svých řad rakouský Linz, tehdy hrající ještě EBEL ligu. Fejes se ve svém novém angažmá uvedl velmi dobře, ve 24 zápasech zaznamenal 21 bodů za třináct gólů a osm nahrávek, v play-off přidal tři duely s bilancí 2+1.

Jeho kvalit si všiml konkurenční Graz, který jej na následující sezónu, již v ICEHL, zlákal do svých řad a americký útočník si znovu vedl výborně! Během 34 klání posbíral 26 bodů díky deseti brankám a šestnácti asistencím. Sezónu nakonec dohrál na severu, přesněji ve švédském mužstvu Vita Hästen, hrající tamní druhou nejvyšší ligu, kde v sedmnácti kláních vybojoval deset bodů za pět gólů a stejný počet přihrávek. Nyní svou produktivitu a rychlost ukáže znojemským příznivcům.

Jeho příchodem Orli zkompletovali čtyři útočné formace, mají tak pohromadě kádr, se kterým chtějí vstoupit do sezóny bet-at-home ICE Hockey League. Vedení klubu nicméně nadále sleduje trh v případě, že by se na něm objevily další příležitosti k posílení mužstva.

Statistiky Huntera Fejese:

NEWSLETTER