Kanadský sniper se vrací! Luciani přidá ve Znojmě další sezónu

Aktuální zprávy
ČT 10. 6. 2021
Orli Znojmo hlásí velkou posilu do útoku. K týmu se opět připojí jednatřicetiletý kanadský střelec Anthony Luciani, druhý nejproduktivnější hráč bývalé EBEL v sezóně 2019/20. Na jihu Moravy tak začne už svou čtvrtou sezónu v orlím dresu.

„Pevně věříme, že nás Tony posune k příčkám, kde všichni tajně chceme být. Znojemské prostředí zná, přirostlo mu to tady k srdci a má ke klubu vztah. Navíc přilétá už nyní, protože v Kanadě jsou kvůli koronaviru zpřísněná opatření, tak aby mohl s mužstvem trénovat," vysvětluje prezident klubu Pavel Ohera.

Luciani poprvé přišel do Znojma v létě roku 2018 a hned si ve 44 utkáních připsal 54 bodů. V play-off jej zabrzdilo zranění, ale i s ním dokázal v jediném utkání vstřelit Vídni dvě branky. V dalším ročníku už jako klíčový útočník týmu naplno využil svůj potenciál a čas na ledě. V 52 utkáních zaznamenal 64 bodů a dlouho soutěžil o titul nejproduktivnějšího hráče soutěže. Nakonec obsadil druhou příčku.

I v loňském ročníku zůstal Luciani věrný znojemským barvám, i když jen ve třetí nejvyšší české soutěži. Po jejím zastavení a krátkých štacích v extraligové Kometě a prvoligových Litoměřicích nakonec zamířil zpět do ICE Hockey League a táhl Dornbirn do play-off. Výrazně přispěl i ke dvěma překvapivým vítězstvím Buldoků nad favorizovaným Salzburgem.

Rychlý forvard s výbornou střelou a přesnou nahrávkou tak ke svému úctyhodnému bodovému zápisu hodlá přidat další zářezy. A to opět v dresu Orlů!

Statistiky Anthonyho Lucianiho:

NEWSLETTER