Posila tuhá jako řemen! Do Znojma přichází Jordon Southorn!

Aktuální zprávy
PÁ 4. 6. 2021
Na jih Moravy míří další cizinec, v pořadí už třetí. Jordon Southorn bude v dresu s orlem na hrudi tvrdit muziku v defenzívě. Je známý pro svou výtečnou obrannou práci, zároveň dokáže vydatně podpořit i útok.

„Jordon je přesně tím typem obránce, kterého jsme hledali. Je silný jak v defenzivě, tak ofenzivě, dokáže přitvrdit i založit útočnou akci. Měl by to být jeden z klíčových beků týmu, chodit na přesilovky i oslabení. Má výborná čísla, je schopen rozhodnout utkání," kvituje příchod Southorna prezident klubu Pavel Ohera.

Do Česka přišel Southorn ze Slovenska. V uplynulých třech sezónách si vyzkoušel slovenskou extraligu, v níž postupně oblékal dresy Banské Bystrice a Dukly Michalovce. Hned v úvodním ročníku u našeho východního souseda vyhrál s Banskou Bystricou titul, o rok později se stal nejproduktivnějším obráncem extraligy, když v 51 zápasech posbíral 51 bodů za 13 gólů a 38 asistencí.

“Jordon je přesně tím typem obránce, kterého jsme hledali.“

Pavel Ohera (prezident klubu)

Southorn v průběhu své kariéry odehrál nejvyšší počet utkání v nižší kanadsko-americké soutěži ECHL. Ve více než třech stech startů si neustále udržoval průměr více než bodu na zápas. Jedenatřicetiletý rodák z Montrealu v Kanadě má na kontě také zápasy v AHL či KHL, kde dohromady odehrál přes padesát zápasů. V AHL nastupoval za více týmů, KHL si Southorn vyzkoušel za Barys Astana.

Za svou kariéru posbíral 185 centimetrů vysoký Kanaďan četná ocenění, mimo již zmiňované slovenské extraligy, kterou vyhrál a stal se nejproduktivnějším obráncem v sezóně 2019/2020. Získal menší ocenění pro hráče týdne v ECHL a byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále VHL, nižší ruské ligy, v sezóně 2016/2017. Byl také draftován do NHL, v roce 2008 si ho vybralo ve čtvrtém kole jako 104. v pořadí Buffalo.

Statistiky Jordona Southorna:

NEWSLETTER