Vojtěch Němec: Těším se na Salzburg a Bolzano

Rozhovory
NE 30. 5. 2021
Do Znojma přišel Vojtěch Němec už před rokem. Kvůli zranění v přípravě si ale za Orly, kterým loni skončila sezóna předčasně, ještě nestihl zahrát. Nakonec si připsal šest zápasů v Třebíči a dvacet v brněnské Kometě.

Jak byste zhodnotil loňskou sezónu?
Ještě před jejím začátkem jsem měl docela těžké zranění. Nedostal jsem se na led dřív než v prosinci, kdy už byla 2. liga ukončená. Šel jsem do Třebíče, kde si mě po šesti zápasech vyhlídla Kometa, a tak jsem se vrátil zpátky do Brna. Tam to ode mě nebyla žádná sláva. Bylo vidět, že jsem měl zápasový a tréninkový deficit. Pořádně jsem nestíhal. Moje výkonnost nebyla ideální a byl jsem rád, že jsem si vůbec zahrál.

Přesto jste v Kometě odehrál 20 zápasů a zůstal v Brně až do konce sezóny...
Je pravda, že jsem tam nakonec chvíli pobyl. Nechci se podceňovat, ale myslím, že to z mé strany i tak úplně na Extraligu nebylo. Když člověk půl roku nic nedělá a přibere šest kilo, tak se do toho skáče špatně. Nikdo mi naštěstí neříkal, že už se tam nemám nikdy ukazovat. Nejradši bych ale loňskou sezónu úplně celou smazal a soustředil se na to, co přijde teď.

Od září budete hrát poprvé mezinárodní soutěž. Co od ICEHL očekáváte?
Na soutěž se moc těším. Probíral jsem to i s Tomášem Svobodou, který mě sem přivedl a tvrdí, že je velice rychlá a útočná. Pořád se prý něco děje. Asi nebude tolik upnutá taktikou jako třeba Extraliga, takže si konečně budeme zase moct zahrát hokej, který nás bude bavit.

Těšíte se i na to, až si ve znojemském drese konečně zahrajete s Tomášem Svobodou?
Moc. My jsme spolu odehráli krásné sezóny v Kometě. Tady bych na to rád navázal. Doufám, že se i znojemským fanouškům zaryjeme do paměti a po konci sezóny si budeme moct říct, že jsme udělali vše pro nejlepší výsledek a dojdeme třeba až na nejvyšší stupínky.

Máte mezi kluby nějakého vysněného soupeře?
Za Plzeň jsem hrál v Hokejové lize mistrů proti Bolzanu, které na tom bylo herně velice dobře, takže se těším, až se tam podívám. Samozřejmě pro mě bude zajímavým soupeřem i Salzburg, kde se utkáme s Peterem Schneiderem, se kterým jsem letos nastupoval v Kometě.

NEWSLETTER