Historie hokeje ve Znojmě #4: Současnost

Aktuální zprávy
ST 27. 1. 2021
Znojemský stadion začal vzkvétat do své současné podoby společně se vzestupem profesionálního hokeje ve městě. V posledním díle historického seriálu k padesáti letům zimního stadionu ve Znojmě se podíváme na nedávnou minulost.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tento článek je součástí seriálu Historie hokeje ve Znojmě, který vám přináší web hcorli.cz díky spolupráci s Radkem Chromým, autorem knihy Historie znojemského hokeje. První díl si můžete přečíst zde, druhý zde, třetí zde.


Znojemský stadion začal vzkvétat do své současné podoby společně se vzestupem profesionálního hokeje ve městě. Se vstupem Jaroslava Vlasáka do tehdejšího klubu SK Agropodnik Znojmo a jeho postupnou transformací na SK Znojemští orli se na zimním stadionu v druhé polovině 90. let postupně objevily sedačky, plexiskla, nové mantinely a informační kostka. Na pravé tribuně z pohledu od vstupu byly vybudovány VIP prostory a v pozdějších, již extraligových letech, vzniklo na protější tribuně zázemí pro televizní přenosy.

Stadion, extraliga

V roce 2002 proběhla naproti hlavnímu vchodu instalace velkoplošné obrazovky, kterou o rok později nahradila (už na standardním místě nad středem ledové plochy) multifunkční kostka. Na místě obrazovky vyrostl prosklený Sport Bar s výhledem na ledovou plochu. „A“ tým se přesunul do zbrusu nových kabin pod sportbarem, kde má (s několikaletou přestávkou) zázemí dodnes.

Dvakrát se měnil také samotný název stadionu. V dobách extraligy a následně první ligy nesl název Hostan Arena, v současné době se ve Znojmě chodí na hokej do Nevoga arény.

Stadion, extraliga

V roce 2004 vznikla studie na rekonstrukci zimního stadionu. Delší tribuny po stranách měly být kompletně předělány, společně s tím byl v plánu vznik dalšího patra. V prostorách dnešního hlavního vchodu měla vyrůst tribuna úplně nová. Bohužel, zůstalo jen u digitální studie.

Nové mantinely

Další viditelné a významné úpravy stadionu do dnešní podoby jsou dílem posledních deseti let, kdy se klub pohybuje převážně v mezinárodní lize. Nespočet menších oprav a úprav přišel už v roce 2011 se vstupem do tehdejší Erste Bank Eishockey Ligy. Výraznějšími úpravami a investicí se v roce 2014 staly nové mantinely a osvětlení. V roce 2018 byla zrekonstruována střecha a o rok později i ledová plocha, mrazicí systém a vše, co s ním souvisí.

Oprava ledové plochy

NEWSLETTER