Dvě "K" navíc do sestavy: Orly posilují Kališ a Kvasnica

Aktuální zprávy
ČT 17. 9. 2020
Pár dní před startem druhé hokejové ligy potvrzují Orli Znojmo dva nové přírůstky do sestavy. Obranné řady vyztuží dvaadvacetiletý Jiří Kališ, útok posílí dvacetiletý Michal Kvasnica, ještě loni hráč kanadské juniorské WHL. S týmem se naopak loučí Roman Čermák.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Teprve dvacetiletý útočník Michal Kvasnica prošel mládežnickou akademií v Třinci, zahrál si i na světovém šampionátu hráčů do 18 let. Po něm zkusil dvě sezóny v zámoří v prestižní juniorské Western Hockey League, kde nastupoval za Portland Winterhawks a následně Vancouver Giants. Letošní ročník měl původně strávit ve finské druhé lize, nakonec ale i kvůli celosvětové situaci zvolil návrat do Česka. „Michal je šikovný a talentovaný útočník, který prošel kanadskou juniorkou, má zkušenosti ze zámoří. Jeho finské angažmá nakonec vlivem situace ve světě nevyšlo, proto přichází do Znojma. Tady dostane prostor, který může využít k opětovnému nakopnutí své kariéry," podotýká sportovní manažer a hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Statistiky Michala Kvasnici:

Obránce Jiřího Kališe si díky výrazným zeleným rukavicím mohli fanoušci Orlů všimnou již v posledním přípravném utkání proti Havířovu. Zadák, který poslední dvě sezóny odehrál v Novém Jičíně a Žďáru nad Sázavou, nakonec získal místo v kádru na celý ročník. „Jirka pro nás představuje hráče, který je urputným bojovníkem, hlídá si prostor před brankou a dokáže si v něm sjednat pořádek. Nemůžeme mít v týmu jen samé hračičky, i tyto kluky potřebujeme. I proto na zkoušce uspěl a pomůže nám v obraně," konstatuje Fryčer.

Statistiky Jiřího Kališe:

Se znojemským kádrem se naopak nuceně loučí Roman Čermák. Obránce, který přišel v průběhu loňské sezóny z Moravských Budějovic, dostal od lékařů doporučení kvůli zdravotním potížím nepokračovat s profesionálním sportem. „Romanovi přejeme vše dobré a hodně zdraví do dalšího života, počítat s ním bohužel nemůžeme," konstatuje znojemský sportovní manažer.

Orli se tak i s novými posilami připravují na sobotní úvodní zápas sezóny v Kopřivnici, kam by kromě rekonvalescenta Vojtěcha Němce měl odcestovat kompletní kádr. „Stále hledáme na trhu a sondujeme situaci kolem obránců. Pokud by se povedlo najít toho pravého za výhodných podmínek, budeme připraveni jednat," dodává Fryčer.

NEWSLETTER