Orli hlásí další dva navrátilce! Přichází brankář Jan Pechek a útočník Petr Beránek

Aktuální zprávy
ÚT 9. 6. 2020
Orli Znojmo rozšiřují kádr na nadcházející soutěžní ročník o dvě staronové tváře. Na jihu Moravy zůstává útočník Petr Beránek, vrací se i mladý brankář Jan Pechek, který bude krýt záda Dominiku Grohovi.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Petr Beránek ve Znojmě strávil už tři sezóny. Naposledy s Orlem na hrudi nastupoval v letošním čtvrtfinále proti Bolzanu. Bývalý mládežnický reprezentant si vyzkoušel znojemský dres poprvé v sezónách 2012/13 a 2013/14. Poté zamířil do Hradce Králové, kde se objevoval střídavě v extralize a na farmě v Litoměřicích. V první lize se Beránek představil i v celcích Slavie, Havířova či Vsetína. V přípravě na sezónu 2018/2019 se Beránek snažil prosadit v mužstvu Znojma. Neuspěl, a tak ročník strávil v Žilině. Na Slovensku si Beránek připsal celkem třiačtyřicet kanadských bodů, čímž získal opět zájem Orlů. V uplynulé sezóně byl Petr Beránek stabilním pilířem znojemského mužstva. V základní části posbíral dvacet bodů za šest gólů a čtrnáct asistence.

„U Petra nebylo moc co řešit. Je to hráč, který zná prostředí i klub. My víme, co od něj můžeme čekat, a jsme velmi rádi, že ve Znojmě zůstává i pro příští ročník. Je to šikovný hráč s dobrým zakončením, který na ledě nic nevzdá," pochvaluje si sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer.

Statistiky Petra Beránka:

Třiadvacetiletý Jan Pechek je mladým brankářem, který se už také ve Znojmě objevil. V sezóně 2017/18 byl trojkou v brankovišti za Markem Schwarzem a Tomášem Halászem. Nastoupil k jednomu utkání v EBEL na ledě Linze, kde odchytal 27 minut. Poté působil v Polsku a Francii, nyní se vrací do Znojma, kde by měl krýt záda jedničce Dominiku Grohovi.

„Dominik pro nás bude jasná jednička, ale Honza je mladý kluk a bude připravený zaskočit, pokud by se nedejbože něco stalo. Role máme rozdělené, takto s tím kluci počítají," potvrdil Miroslav Fryčer.

Statistiky Jana Pechka:

Aktuální kádr Orlů Znojmo pro sezónu 2020/21

Brankáři: Dominik Groh, Jan Pechek
Obránci: Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Dominik Tejnor
Útočníci: Petr Beránek, Adam Havlík, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Tomáš Svoboda.

NEWSLETTER