Český hokej schválil formáty soutěží, Orli by měli začít 19. září

Aktuální zprávy
ÚT 9. 6. 2020
Výkonný výbor Českého hokeje schválil v pátek 5. června herní modely Extraligy, Chance ligy i 2. ligy pro nadcházející sezónu. Orli, kteří aktuálně disponují licencí pro 2. ligu, by měli začít ročník 19. září v Kopřivnici.

Nejvyšší tuzemská soutěž, Tipsport Extraliga, bude v nadcházejícím ročníku 2020/21 nesestupová. Základní část má naplánováno obvyklých 52 kol, následně první čtyři celky postoupí přímo do čtvrtfinále. Týmy na 5. až 12. místě sehrají předkolo, vítězové postoupí do řádného play off. Pro týmy na 13. a 14. místě sezona po základní části skončí.

Z druhé nejvyšší soutěže CHANCE ligy může přímo do Extraligy postoupit vítěz, za předpokladu, že splní přísné licenční podmínky. V takovém případě by se extraliga v sezóně 2021/22 hrála s 15 účastníky. Pokud vítěz CHANCE ligy přístupové podmínky nesplní, zůstane v nejvyšší soutěži 14 mužstev.

Od ročníku 2021/22 si každopádně vítěz CHANCE ligy bude muset právo účasti v Extralize opět vybojovat v baráži na čtyři vítězné zápasy.

Baráž bude už v nadcházejícím ročníku zavedena také mezi CHANCE ligou a 2. ligou, na kterou momentálně vlastní licenci také Orli. Ve 2. lize bude 24 účastníků podle regionálního principu rozděleno ve třech osmičlenných skupinách. Základní část bude šestikolová a každé z mužstev v ní sehraje 42 utkání.

Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí přímo do play off, zatímco celky, které se ve skupině umístily na třetí až šesté příčce, se utkají v předkole. Vítězové tří play-off se nakonec střetnou v kvalifikaci, jejíhož vítěze čeká baráž o účast v CHANCE lize.

Orli se tak podle rozpisu utkání mají v úvodním kole nového ročníku představit v sobotu 19. září na ledě Kopřivnice. Doma se poprvé představí ve středu 23. září proti Hodonínu.

» Kompletní rozpis zápasů Orlů ve 2. lize 2020/21 naleznete zde

NEWSLETTER