Orlí rodina: NEVOGA

Rozhovory
ÚT 2. 6. 2020
V rámci seriálu Orlí rodina představujeme dalšího z partnerů klubu, díky němuž si ve Znojmě můžeme užívat kvalitní sportovní podívanou. Je jím společnost Nevoga.

Firma Nevoga, jejíž název nese také znojemská aréna, je už čtvrtým rokem jedním z nejvýznamnějších partnerů klubu. Věříme, že tomu tak zůstane i nadále.

Co vás k podpoře sportu ve Znojmě přivedlo?
Jako společnost dlouhodobě působící ve Znojmě chceme podporovat město a jeho obyvatele, tudíž i naše zaměstnance. Proto jsme se rozhodli pro sponzorství hokejového klubu Orli Znojmo a následně pro myšlenku pojmenovat stadion naším názvem společnosti, tedy Nevoga aréna.

Proč právě Orli Znojmo?
Naše výrobky končí převážně v Evropě. Velmi se nám líbila myšlenka společné evropské ligy. Na různých akcích a veletrzích se stává, že k nám přijde potenciální zákazník a zná díky hokeji naší společnost. Navázat následnou spolupráci je tudíž jednodušší. Nový směr klubu bereme jako příležitost k dalšímu rozvoji našich aktivit.

Jak dlouho hokej ve Znojmě podporujete?
Letos to bude již šestá sezóna. S finanční podporou jsme začali v roce 2015, o rok později podepsali smlouvu o změně názvu znojemského stadionu na Nevoga arénu. Myslíme si, že tato spolupráce je úspěšná pro obě strany. Pro klub je to finanční jistota, pro nás prestižní záležitost. Cítíme se hrdí na to, když se díváte na televizi a reportéři mluví o tom, že se hraje na ledě znojemské Nevoga arény. Nebo když čtete v médiích o tom, že Orli ve své Nevoga aréně slaví vítězství. Opravdu to velmi potěší a hřeje u srdce.

Co byste popřáli klubu do budoucích sezón?
Přáli bychom klubu samozřejmě kromě zdraví a sportovních úspěchů také příliv nových sponzorů, jelikož všichni dobře víme, že sport na nejvyšší úrovni se bez peněz dělat nedá. Takže více společností jako je ta naše Nevoga.

Představte ve stručnosti vaši společnost.
Jsme rodinná společnost založená v roce 1958 a jeden z předních světových výrobců příslušenství do bednění. Ve Znojmě vyrábíme již od roku 1992 a tuto lokalitu považujeme za nejlepší místo pro naše další projekty. Výstavbou nového areálu ve městě jsme zahájili další etapu svého rozvoje. Na ploše o rozloze téměř sto tisíc m² vyroste vysoce moderní závod na výrobu distančních prvků, stavebních fólií, příslušenství do bednění, výztužných napojovacích prvků a bednící techniky. Rozšířená výrobní plocha by měla zajistit prostor pro více než stovku nových pracovníků.

Je znojemský hokej jedinou akcí, kterou sponzorujete?
Podporujeme i jiné sportovní, ale také kulturní aktivity pořádané zde na Znojemsku. Když už jsme ale u hokeje, zmiňme finanční podporu znojemské hokejové mládeži nebo minihokejový turnaj. Letos jsme uspořádali již třetí ročník tohoto klání s názvem Nevoga Cup, který je určen pro nejmladší hráče od pěti do sedmi let. Celkem se turnaje zúčastnilo přes 100 hokejistů. Společně s téměř dvěma stovkami fanoušků si celý turnaj skvěle užívali a každý hráč si od nás odnesl domů malou pozornost. Jednalo se o mimořádně vydařenou akci a již nyní se těšíme na další ročníky tohoto turnaje.

NEWSLETTER