První obrysy nového kádru: přichází Němec, vrací se Havlík a Tejnor

Aktuální zprávy
PÁ 1. 5. 2020
V první májový den, který je v Česku tradičně ve znamení začátku přestupového období, oznamují první základ hráčského kádru pro nadcházející sezónu také Orli. Z extraligové Plzně přichází útočník Vojtěch Němec, vrací se obránce Dominik Tejnor i odchovanec Adam Havlík.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

V osmičce jmen, která bude znojemský dres oblékat i v příští sezóně, se nachází čtyři obránci a čtyři útočníci. V zadních řadách pokračují spolehlivé stálice Adam Sedlák a Jakub Stehlík, svými výkony v uplynulém ročníku si novou smlouvu vybojoval Roman Čermák. „Roman nás velmi příjemně překvapil svým přístupem, podával kvalitní výkony na ledě a dobře zapadl i v kabině," komentuje jeho podpis trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer. Čtvrtým zadákem je navrátilec na jih Moravy Dominik Tejnor, který uplynulý ročník absolvoval v prvoligovém Chomutově.

Útok povede stejně jako v letošní sezóně kapitán mužstva Radim Matuš, zůstává také Vladimír Oščádal. Po pěti letech strávených v různých evropských ligách se pak do Znojma vrací odchovanec Adam Havlík, poslední dvě sezóny působící v rakouském Kitzbühelu v Alpské hokejové lize. „Adam je znojemským odchovancem a v momentě, kdy projevil přání vrátit se domů, nebyl důvod mu nevyhovět. Jsme rádi, že za klub budou hrát místní kluci, kteří mají k městu i klubu vztah. Navíc je to hráč, kterému se bodově daří a měl by přispět k produktivitě mužstva," věří Fryčer.

Největším jménem na dosavadní soupisce je pak Vojtěch Němec. Čtyřiatřicetiletý produktivní útočník a extraligový mistr s Kometou Brno má na kontě přes 450 zápasů v nejvyšší české soutěži, poslední dvě sezóny strávil v dresu Plzně. Dlouhé roky patřil k oporám prvoligového Havlíčkova Brodu, v extralize prorazil až kolem třicítky, okamžitě se ale zařadil mezi nejproduktivnější hráče, a to jak v Brně, tak v Plzni. „Vojta bydlí nedaleko Znojma a když se naskytla příležitost spojit naše cesty, nebylo co řešit. To vše navíc za výhodných podmínek, věřím že pro obě strany. Jeho zkušenosti mluví za vše, poslední sezóny se mu velmi vydařily," kvituje Miroslav Fryčer.

Navzdory současné složité situaci v souvislosti s celosvětovou pandemií nového typu koronaviru jednání s dalšími hráči intenzivně probíhají.

Aktuální kádr Orlů Znojmo pro sezónu 2020/21

Obránci: Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Dominik Tejnor
Útočníci: Adam Havlík, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal
NEWSLETTER