Křetinský: Musíme rychle zapomenout

Aktuální zprávy
PÁ 13. 12. 2002
V s e t í n - Jedním z posledních mohykánů ve zdecimované znojemské sestavě zůstal <b>Aleš Křetinský</b>. Ve Vsetíně nastoupil v první obranné dvojici na místě Karla Soudka a nevedl si špatně, v polovině zápasu provětral tvrdou střelou Bieglovu lapačku. "Dneska to byl urputný zápas, rozhodla první branka, na tu se celý zápas čekalo," zhodnotil vystoupení Orlů na Lapači.

A skutečně, poprvé se rozsvítilo červené světlo za jedním z brankářů až po 47. minutách hry. Bohužel pro Orly to bylo po střele Vaka pod horní tyč Kamešovy branky. "Přestože tam byly ve druhé třetině nějaké šance na obou stranách, tak to dneska moc slavné dopředu nebylo," říká Křetinský. "O druhé přestávce nám trenéři říkali, že by jeden gól mohl rozhodnout, bohužel jsme si to nepohlídali," dodal.

V posledním extraligovém zápase před vánočními svátky si tak Orli náladu nevylepšili. "Budem na to muset rychle zapomenout, navíc ta přestávka nebude dlouhá, 27. se zase hraje. Hlavně si musíme odpočinout a doléčit ty zdravotní potíže, hodně kluků je nemocných nebo má drobná zranění. Taková zdravotní krize přijde za sezónu na každý tým, a kdo se s tím dobře vypořádá, tak je potom nahoře," zavedl Aleš Křetinský řeč na téma díry ve znojemské sestavě: "Pohodě to nepřidá, ale musíme se s tím vyrovnat."

Právě díky absencím hráčů základní sestavy se do hry dostávají i hráči z první ligy. Stejným způsobem se v minulé sezóně dostal do znojemského týmu Aleš Křetinský, když přišel na hostování z Rosic. "Myslím, že to je věc managementu, jak bude tým doplňovat, ale ukazuje se, že i kluci z první ligy mají šanci se dostat nahoru. Rozdíl to je, ale i když hraju teprve první sezónu, tak bych se s tím v osmadvaceti měl už taky umět srovnat," uvedl na toto téma. Po chvíli však přiznal, že ze svého pohledu to ještě úplně není ono: "Je pravda, že se zatím trochu hledám, chybí mi víc klidu."

Znojmu ve Vsetíně chybělo hned šest hráčů základní sestavy. Procházka si léčí otřes mozku, Ludvík laboruje s kotníkem, Erat má zraněný prst a Benák se Soudkem mají natažený svalový úpon. Marek Vorel navíc bere antibiotika. "Je málo pravděpodobné, že by Marek jel na Baltiku, myslím že v jeho stavu by to ani nebylo vhodné, on potřebuje hlavně doléčit," dodal na jeho adresu trenér Orlů Milan Kastner. K následujícímu programu týmu potom dodal: "Teď máme čtyři dny volno, potom takový lehčí program na regeneraci. Navíc v neděli 22. máme domluvený přátelský zápas s Trenčínem." Znovu na ledě se Orli sejdou hned 25. prosince a budou se připravovat na další zápas. "Sedmadvacátého máme další zápas, takže ta přestávka není moc dlouhá," dodal Milan Kastner.

NEWSLETTER