Orli vyráží potvrdit fazónu do Grazu. Vyjde jim odveta za letošní zápasy?

Naši soupeři
SO 14. 12. 2019
O sedmé tříbodové vítězství v řadě se v neděli pokusí znojemští hokejisté. Nebudou to však mít vůbec snadné. Potřetí v sezóně se utkají s Grazem, se kterým hodlají získat první body z letošních vzájemných duelů. Zatímco rakouský soupeř odehrál svůj poslední duel v pátek večer, znojemský tým si po pondělní výhře v Innsbrucku musel na svůj zápas počkat.

Znojemský klub hraje v mezinárodní EBEL již devátou sezónu. Pouze v ročníku 2014/2015 se mu vydařilo sedm výher v řadě, v té době se však do toho vměstnaly dvě vítězství v prodloužení.

Již nyní se ale pyšní jiným klubovým rekordem. V této soutěži mají šest tříbodových výher v řadě, což by rádi prodloužili v neděli od 16:00, kdy podruhé v sezóně vyjedou na ledě Grazu. Letos mu mají co oplácet.

Při vstupu do sezóny vyzvali právě rakouského protivníka, v úvodním zápase po nevydařeném začátku prohráli 3:6. Podruhé se s ním utkali na jeho kluzišti, na konci října neudrželi vedení 1:0. Ve druhé třetině dostali tři góly, k bodovému zisku nestačilo ani snížení v závěrečné minutě.

První úspěch ve vzájemných zápasech by tak znojemští hokejisté chtěli urvat v neděli. Jejich soupeř sice mezi listopadem a začátkem prosince prohrál šest zápasů v řadě, z posledních tří ovšem porazil Bolzano a v pátek Vídeň.

Statistické okénko

  • Příchod Roba Flicka se vyplácí. Kanadský útočník se v deseti zápasech prezentoval patnácti body za šest branek a devět asistencí.
  • V kanadském bodování Znojma jsou na tom lépe pouze Anthony Luciani (11+24) a Tomáš Svoboda (7+19). Stejnou bilanci mají Philip McRae (9+6) a Petr Beránek (5+10).
  • Graz v pátek zvítězil na kluzišti Vídně 3:0 a na Znojmo tak ztrácí šest bodů.
  • V případě výhry a příznivých výsledků se Znojmo může po neděli ocitnout na čtvrté pozici.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Piragic, Siegel
Čároví rozhodčí:Hribar, Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – McRae, Češík, Berisha – Oščádal.
Moser Medical Graz99ers:Nihlstorp – Kirchschläger, Weihager, Johansson, Hamilton, Lindner, Dodero, Egger – Oberkofler, Oleksuk, Ograjenšek – King, Garbowsky, Setzinger – Krainz, Hillding, Collberg – Kainz, Moderer, Zusevics.
NEWSLETTER