Orli klepou na brány TOP 5. Doma vyzvou oblíbený Villach

Naši soupeři
ČT 5. 12. 2019
Přesně po týdnu se znojemští hokejisté utkají s Villachem. V pátek od 18:30 na svém ledě přivítají aktuálně šestý tým EBEL, na který v obou vzájemných letošních zápasech vyzráli. Do utkání půjdou posíleni třemi výhrami v řadě, naposledy v úterý si poradili s vedoucím Salzburgem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Znojemští hokejisté zažívají výsledkově druhé nejpovedenější období sezóny. Na jejím začátku se od svého druhého kola dočkali výher nad Innsbruckem, Villachem a Dornbirnem, jejich cesta byla zastavena po samostatných nájezdech na ledě Salzburgu.

Na přelomu listopadu a prosince se úspěšná série opětovně dostala na číslo tři. Pomohly k tomu vítězství nad Fehérvárem, Villachem a překvapivě také nad vedoucím Salzburgem, kde v úterý vyhráli 4:1.

Orli přitom po deseti minutách prohrávali 0:1, zásluhou skvělého výkonu Teemu Lassily a třech bodů Anthony Lucianiho si však pojistili sedmou příčku a stáhli manko na pátou Vídeň, na kterou aktuálně ztrácí čtyři body. Rakouský rival ovšem disponuje zápasem k dobru.

Jen o pozici výše se s náskokem tří bodů ocitá nejbližší soupeř z Villachu. Ten v prosinci již zvládl odehrát dva zápasy. Zatímco na půdě Fehérváru prohrál 2:3, o dva dny později si spravil chuť doma s Innsbruckem, který přehrál 4:3. Hostům nepomohlo ani závěrečné snížení na rozdíl jediného gólu.

Jak lze vyčíst z předchozích řádků, znojemští hráči si letos s Villachem poradili dvakrát. Doma vyhráli 3:1, venku si dokráčeli pro výhru 5:3. Podaří se rakouského soupeře po pátku bodově dorovnat?

Statistické okénko

  • Orli to na svého příštího soupeře umí. V letošním kalendářním roce ho vyzvali pětkrát, hned čtyřikrát se radovali z výhry.
  • Villach prochází náročným programem. Od minulého pátku odehrál tři zápasy, další dva ho čekají o víkendu proti Znojmu a Vídni.
  • Příští znojemský soupeř se z posledních šesti zápasů dočkal devíti bodů za výhry proti Linzi, Grazu a Innsbrucku.
  • Hned po Salzburgu je na tom Villach nejlépe s přesilovými hrami. Z 75 příležitostí se blýskl 17x, což dělá druhou nejúspěšnější bilanci 22,7 %.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Hejduk, Piragic
Čároví rozhodčí:Nothegger, Rampir

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Novák – Oščádal, Češík, Berisha.
EC Panaceo VSV:Maxwell – Fraser, Pöyhönen, Bibic, Schmidt, Bacher, Schlacher, Wolf – Pollastrone, Björkstrand, Reid – Lahoda, Lahti, Karlsson – Ulmer, Collins, Wappis – Spannring, Maxa, Alagic
NEWSLETTER