Po pauze znovu do boje! Orli obrací zrak k Linzi

Naši soupeři
PO 11. 11. 2019
Reprezentační přestávka je u konce a opět se naplno rozjíždí ligový maraton. Znojemští hokejisté dozajista nabrali síly a jsou připraveni k malému restartu. Jejich první kroky povedou do Linze, v utkání sousedů v tabulce snad najdou Orli zpět ztracenou jistotu a sebevědomí. Zápas startuje v úterý od 19:15.

Loňský čtvrtfinalista z Linze střídá vítězství a prohry s téměř železnou pravidelností. V napěchovaném středu tabulky tak momentálně drží sedmou příčku s nepatrnou ztrátou na postup do vyšších pater. Před pauzou bodovala Černá křídla ve třech zápasech v řadě – po dvou vítězství musela překousnout prohru na domácím ledě po samostaných nájezdech se Salzburgem.

Znojemským hokejistům přišla bezmála dvoutýdenní pauza vhod. Po nepříliš přesvědčivých výkonech z posledních kol klesli svěřenci hlavního kouče Miroslava Fryčera až na nelichotivé osmé místo. Pět proher z posledních šesti utkání mluví za vše. Management klubu musel navíc zareagovat na dlouhodobé zranění kapitána týmu Radima Matuše. Orlí letku tak posílil kanadský útočník Rob Flick, jenž již má zkušenosti z EBEL, ale také slovenské či německé ligy, nyní se do konce sezony upsal na jihu Moravy.

Obě mužstva se v letošním ročníku již jednou utkala. V polovině října byli diváci ve Znojmě svědky dramatického střetnutí, které našlo své rozuzlení až v prodloužení, kdy se parádně trefil Parker Bowles, a rozhodl tak o vítězství svých barev v poměru 4:3.

“Musíme zapracovat na naší hře a věřím, že se zase zvedneme. Chceme vstoupit do té další části sezóny v lepším světle. “

Ondřej Mikliš (obránce, Orli Znojmo)

Statistické okénko

 • Sedmý Linz a osmé Znojmo dělí pouhé čtyři body. Orli však mají na svém kontě o zápas víc.
 • Nejproduktivnější hráči obou týmů se vejdou do první desítky bodování soutěže. Anthony Luciany (7 + 11) je na dělené čtvrté pozici, Rick Schofield (8 + 7) okupuje devátou příčku.
 • Ozdobou Černých křídel jsou přesilovky s úspěšností využití 22,7% (třetí nejlepší v lize). Orli drží s úspěšností 11,3% devátou pozici (třetí nejhorší v lize).
 • Rozhodčí zápasu

  Hlavní rozhodčí:Patrick Gruber, Christian Ofner
  Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, David Nothegger

  Sestavy z posledních zápasů

  ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, Češík, Gago – Berisha, Novák, Oščádal.
  EHC LIWEST Black Wings Linz:Kickert – Altmann, Rutkowski, Wolf, Roach, Finn, Valach, Matzka, Ober – Lebler, Schofield, Umičević – Kristler, Florek, Leiler – Kalus, Gaffal, DaSilva – Cijan, Brucker, Woger.
NEWSLETTER