Češík prolomil dlouhé čekání na gól: Trochu mi to uletělo, ale jsem za to rád

Rozhovory
PO 14. 10. 2019
Proti Linzi se prosadil poprvé v dresu Orlů, a prolomil tak své čtyřiasedmdesát zápasů dlouhé čekání na gól. Jak se Matěj Češík ve Znojmě zadaptoval a jak je zatím s vývojem sezóny spokojený?

Jak se vám proti Linzi hrálo?
Byl to dobrý zápas pro diváky. My si z něj musíme vzít hlavně ponaučení a zapracovat na vstupech do zápasů. Ty jsou teď z naší strany slabší. Naštěstí jsme se dnes zvládli dostat zpátky a získali jsme důležité vítězství.

Naposledy jste se prosadil v dresu Banské Bystrice ve slovenské Extralize 18. dubna 2018. Dnes, pět set třiačtyřicet dnů poté, jste dával první gól za Znojmo. Jak se celá situace odehrála?
Puk se ke mně chvíli po buly odrazil a já jsem k němu přistupoval s tím, že ho chci nahodit před bránu. Trošku mi to uletělo a od obránce Linze se odrazil do branky. Byl to spíš takový náhodný gól, ale jsem moc rád, že tam padl.

Všechny výsledky jsou zatím poměrně těsné. Dva zápasy byly rozhodnuty samostatnými nájezdy, dnes rozhodovalo prodloužení. Cítíte na sobě únavu?
Liga je vyrovnaná. Celé mužstvo máme za celé léto dobře připravené. Samozřejmě, že by bylo lepší, kdybychom zápasy vyhrávali v základním hracím čase, ale myslím, že každý z hráčů v tomto týmu má dostatečně natrénováno, aby zatím zvláštní únavu nepociťoval.

V tabulce jste na páté pozici. Panuje spíše spokojenost nebo nespokojenost?
Myslím, že když tohle mužstvo hraje to, co má a dělá to, co si povíme v šatně, může v této soutěži vyhrávat s každým. V tabulce se chceme pohybovat co nejvýše. Nějaké body jsme ztratili vlastními chybami, ale je určitě na čem stavět.

Jak jste se na ligu zadaptoval? Vyhovuje vám její styl?
Jsem spokojený, když mužstvo vyhrává a jsem rád, když k tomu můžu pomoct. EBEL je výborná soutěž s výbornými hráči. Snažím se, abych byl týmu co nejnápomocnější.

Překvapilo vás něco na EBEL?
Nemyslím si, že by mě něco úplně překvapilo. Moderní hokej se všude ubírá podobným směrem. Je tu hodně zámořských hráčů, kteří do toho dávají přímočarost. To je všude ve světě víceméně podobné.

NEWSLETTER