Vítěz Memorial Cupu do Znojma! Přichází Aaron Berisha

Aktuální zprávy
PO 19. 8. 2019
Čtyřiadvacetiletý kanadský snajpr Aaron Berisha je novou posilou hokejistů Znojma. Produktivní útočník, který v kanadské juniorce vyhrál prestižní Memorial Cup, přistál v pondělí na vídeňském letišti a připojil se k týmu.

Berisha má rodinné kořeny v Izraeli, ale je rodákem z kanadského Toronta. V jeho okolí také hokejově vyrostl a už v sedmnácti letech nakoukl do nejprestižnější juniorské ligy světa. V sezóně 2015/16 dotáhl jako jeden z lídrů tým London Knights až k zisku Memorial Cupu, udělovaného nejlepšímu kanadskému juniorskému týmu. Tehdy si v 66 utkáních připsal 72 bodů, dalších 11 přidal v play-off.

Po krátké štaci v nižší ECHL přešel Berisha na univerzitu, kde v dresu torontské Saint Mary´s University opět patřil k bodově nejplodnějším hráčům. Nyní přichází do Evropy a není náhodou, že právě k Orlům do Znojma.

„Tip na Aaarona jsem dostal přes moje kontakty a známé z týmu London Knights a následně i z univerzity, kde působil," vysvětluje trenér a sportovní manažer Znojma Miroslav Fryčer. „Je to dobrý bruslař, může hrát na více pozicích a umí jít do brány. Navíc, když už do té brány jde, bere všechno s sebou, je to bodový hráč. To od něj také očekáváme," dodává.

» Kompletní statistiky Aarona Berishy

NEWSLETTER