Zkušenost i produktivita do útoku! Přichází Tomáš Svoboda

Aktuální zprávy
SO 1. 6. 2019
Velkou posilu hlásí znojemští hokejisté. Útočné řady Orlů posílí dvaatřicetiletý Tomáš Svoboda, majitel tří stříbrných extraligových medailí a nejlepší střelec play-off v roce 2012.

Svoboda hokejově vyrostl v pražské Slavii, odkud v létě 2005 po domácím světovém šampionátu osmnáctiletých odešel do kanadské juniorské QMJHL. Během působení v zámoří si zahrál také na mistrovství světa dvacetiletých. V létě 2008 se vrátil do České republiky a v sešívaném dresu debutoval v extralize.

Následně prošel dalšími čtyřmi extraligovými kluby. Byl jedním z prvních hráčů, kterého získala ve své premiérové sezóně po odkupu extraligové licence brněnská Kometa. V jejím dresu patřil k nejproduktivnějším hráčům, na jaře 2012 se s osmi góly stal nejlepším střelcem play-off české nejvyšší soutěže. Následovaly štace ve Vítkovicích, Plzni, Pardubicích a Chomutově.

“Je to bezpochyby velký přínos. Osobnost a zkušený borec do šatny.“

Miroslav Fryčer (trenér a sportovní manažer Orlů)

Po sestupu Pirátů z extraligy nyní zkušený útočník přichází do Znojma. Doma má dorostenecké zlato z jara 2004, tři seniorská stříbra a dvě bronzové medaile z extraligy dospělých. Čtyři starty si připsal i v národním týmu.

„O Tomášovi jsem věděl delší dobu, tento týden jsme se poprvé potkali osobně. Víme, co od něj můžeme chtít, je to bezpochyby velká osobnost a zkušený borec do šatny," komentuje Svobodův příchod Miroslav Fryčer. „Co je pro nás obzvlášť důležité je to, že chtěl hrát za Znojmo, není tu z donucení. Bydlí kousek odtud. O to víc jsme rádi. Věříme, že se časem stane lídrem týmu na ledě i v kabině a přispěje svými zkušenostmi celému týmu," dodává.

» Kompletní statistiky Tomáše Svobody

NEWSLETTER