Dvougólový Vainonen: Nenechme se hloupě vylučovat, umíme Vídeň rozhodit

Rozhovory
PO 18. 3. 2019
Třetí utkání čtvrtfinále, třetí zcela odlišný zápas. Orli dali ve Vídni definitivně zapomenout na debakl v úvodním duelu, nakonec ale podlehli favorizovanému soupeři i kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Nic na tom nezměnily dvě branky finského beka Mikka Vainonena. „V úterý potřebujeme naše fanoušky," burcuje.

Třetí zápas ve Vídni byl dlouho hodně vyrovnaný, domácí se nakonec dostali na koně díky přesilovkám. Souhlasíte?
Souhlasím. Především jsme se nechali příliš často vylučovat, a to i já osobně. Proto si myslím, že když v úterý budeme hrát disciplinovaně a omezíme hloupá vyloučení, máme velkou šanci uspět. Když se podíváte na hru v pěti, jsme v ní lepší než soupeř. Navíc máme navrch i v osobních soubojích. A když oni nějakou dobu nedokáží skórovat, jsou pak frustrovaní. Toho můžeme využít.

Vstřelil jste oba góly, jste tak nejlepším střelcem týmu v play-off. Pro vás asi docela netradiční, že?
(smích) Je to tak, ale radši bych ty góly vyměnil za vítězství. Každopádně nebudu lhát, je to určitě příjemný pocit a jen doufám, že v úterý se třeba dokážu trefit znovu. A snad k tomu tentokrát přidáme i vítězství.

Znojemský kádr je hodně úzký, nemůže to být s postupem série nevýhoda?
Doufejme, že ne. Kvůli téhle části sezóny celý rok trénujete, připravujete se na ni. Jsme v dobré kondici. Ale samozřejmě, mají víc hráčů. My musíme být chytří, neplýtvat energii na zbytečné a hloupé věci na ledě.

Mezi oběma týmy probíhá na ledě hodně šarvátek, drobných provokací, po zápase na vás při rozhovoru gestikulovali i fanoušci. Jak to vnímáte?
Vůbec mi to nevadí, naopak. Mám to fakt rád, tohle je opravdové play-off. Takhle to má být.

Čtvrtý zápas v úterý budete hrát opět doma, věříte, že to bude opět něco jiného než v neděli?
Určitě. Budeme hrát před našimi fanoušky. Potřebujeme je za zády, potřebujeme, aby přišli a byli hlasití. Když zůstaneme disciplinovaní, dostaneme soupeře pod tlak a oni pak nebudou koncentrovaní. Budou frustrovaní, rozhození, sníží se k malým provokacím. A to je naše šance.

NEWSLETTER