Orli se hrnou na Vídeň. Strhnou sérii na svou stranu?

Naši soupeři
SO 16. 3. 2019
Čtvrtfinále mezi Znojmem a Vídní má na pořadu již své třetí pokračování. Oba týmy vyhrály svůj domácí zápas, nyní se dějiště přesouvá zpět do rakouského hlavního města. Bude se pokračovat v zavedené tradici, nebo Orli zaskočí favorita podruhé? Startuje se v neděli od 19:15.

Čtvrtfinálová odveta na znojemském ledě přinesla úplně jinou hokejovou podívanou než tu, která byla vidět o dva dny dříve ve Vídni. Orli hýřili aktivitou a obětavostí. Překvapená Vídeň se musela před skvělou návštěvou v Nevoga aréně poklonit českému soupeři. Kapitán Rakušanů Andreas Nödl po utkání sliboval, že jeho tým se v neděli opět vrátí ke hře z prvního čtvrtfinále a Znojmu ještě pořádně zatopí.

To Znojemští dokázali i s hrou na tři útočné formace zastavit rozjetou vídeňskou mašinu, stáhnout dvougólový náskok, a nakonec vítězství získat pro sebe. Po utkání panovala v jihomoravském táboru naprostá spokojenost. Navíc optimistické výhledy panují i v možnosti doplnění kádru o některé marody, dle slov hlavního trenéra by do nedělního klání již mohli nastoupit útočníci Anthony Luciani a Jan Bulín. U obou ale bude záležet na aktuálním stavu před úvodním buly.

„Do neděle je velmi málo času, ale to může být pro nás právě lepší. Chceme hrát stejně jako v pátek, jako jeden tým. Do Vídně pojedeme sebevědomí a budeme stoprocentně připraveni.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Vítězná série Vídně čítající dvanáct zápasů byla přetržena v pátek ve Znojmě. Předchozí prohra Rakušanů se vztahovala až k 1. únoru.
  • Nejproduktivnějšími hráči čtvrtfinálové série jsou C.J. Stretch a Marek Kalus (oba 1 + 1) a na straně soupeře Christopher DeSousa (3+2).
  • V obou předešlých čtvrtfinálových duelech padlo vždy sedm branek. Z celkového počtu čtrnácti gólů jsme jich viděli hned osm v prvních třetinách jednotlivých utkání.
  • Letošní bilance Orlů na ledě Vídně je rozporuplná - první měření sil ovládli vysoko 9:3, další dvě prohráli (0:3, 0:7), gólový půst Znojma v Albert Schultz Eishalle trvá již 122 minut.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, Alexandre Garon
Čároví rozhodčí:#76 Matjaz Hribar, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tejnor, Vainonen, Lattner, Stehlík, Sedlák, Kruckovyč, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Novák, Hlava – Oščádal.
spusu Vienna Capitals:Lamoureux – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen, Lakos – Olden, Holzapfel, Tessier – DeSousa, Vause, Romig – Nödl, Nissner, Schneider – Bauer, Wukowits, Grosslercher.
NEWSLETTER