Když takhle budeme hrát dál, tak budeme vyhrávat. Do Vídně jedeme vyhrát, věří Jan Lattner

Rozhovory
SO 16. 3. 2019
Znojmo zvládlo druhý zápas play-off na výbornou a ve vypjatém utkání předčilo Vídeň. Stav série je tak vyrovnaná 1:1. Jak utkání viděl Jan Lattner? A co říká na skvělou atmosféru při utkání? Dočtete se v rozhovoru.

Druhé čtvrtfinálové utkání bylo úplně o něčem jiném než to první ve Vídní. Čím to? Co se změnilo?
Hráli jsme víc do těla, chodili jsme víc do branky a hlavně jsme dávali góly. To je to nejpodstatnější, co se změnilo.

Jaké jsou bezprostřední pocity po vítězství?
Pocity jsou výborné. Vyhráli jsme doma, což je super. Teď jedeme zase do Vídně, takže s pokorou, ale jedeme tam vyhrát.

Co říkáte na atmosféru při včerejším zápase?
Klobouk dolů. Naši fanoušci byli dneska suproví. Jen škoda, že na nás jednou pískali při přesilovce pět na tři, ale byli dneska opravdu suproví a my jim za to děkujeme. Doufáme, že nás takhle budou podporovat i nadále.

Utkání bylo hodně vyhecované, nechybělo hodně šarvátek...
To je play-off. To k tomu patří. My jsme dneska z žádného souboje neuhnuli. Řekli jsme si, že z našeho stadionu uděláme nedobytnou tvrz a myslím si, že se to povedlo.

Po jedné z třetin jste na sebe s protihráči dost pokřikovali, konkrétně vy jste tam na jednoho dost křičel. Co jste mu říkal?
Já vím, že ho tam někdo sekl a měl krev, tak jsem mu říkal, aby nebrečel, že to je play-off. Že ty šrámy jsou. Oni ale prohrávali, takže se nás snažili vyprovokovat, aby hráli přesilovky, protože je mají silné. My jsme jim jich dnes ale dovolili pouze pár, takže z naší strany dobře zvládnuté.

Stav série je 1:1, vracíme se do Vídně. S čím na ně vletíte?
Myslím si, že po dnešku jsme o něco víc na koni my. Uvidíme, co nám řeknou trenéři a jakou zvolí taktiku. Ale určitě budeme chtít hrát nebojácně. Ne jako v tom prvním zápase. Dneska jsme si ukázali, že jsme dobrý tým a že dokážeme porazit i Vídeň, která neprohrála několik zápasů v řadě. My tam jedeme vyhrát!

Včera jste dal gól z přesilovky, jinak ty vaše přesilovky nepůsobily nebezpečně. Měli jste dokonce přesilovku pět na tři...
Oni tam dobře stáli. Na druhou stranu jsme se ale nemuseli nikam hnát. My jsme vedli o ten jeden gól, takže ano, měli jsme přesilovky využít a mohlo to být možná o něco klidnější, ale jak říkám, neměli jsme se moc kam hnát. Gól jsme bohužel nedali, ale zápas jsme zvládli. Takže super.

Včerejší zápas byl i od rozhodčích úplně jiný. Zatímco ve Vídní pískali každé malé seknutí, tak včera to poměrně pouštěli. Je to pro vás o to těžší, když je každý zápas nastavený jiný metr?
Když se člověk podívá na statistiky, tak jsme sice ve Vídni hráli asi šest přesilovek. Jenomže to bylo už za stavu, kdy to bylo asi 0:4, když si rozhodčí řekli, že už je rozhodnuto. Ale já jim ze začátku říkal, že pan Smetana neodpískal jednoznačný faul na Davida Bartoše za stavu 0:0 a měli jsme jet trestné střílení, ale nejeli jsme ho. On mi pak řekne za stavu 0:2, že to měl písknout, že to byl faul. Za stavu 0:4, když jsme pak hráli přesilovky, tak už to byla z naší strany trošku křeč.

Bylo hodně těžké se oklepat z toho posledního utkání? Prohrát 0:7 první utkání play-off určitě není nic povzbudivého...
Ale zvládli jsme to. Jak jsem říkal nedávno - my jsme schopní prohrát akorát sami se sebou. Ne, že by nás někdo přehrával. Největším soupeřem jsme si my sami. Včera jsme si dokázali, že jsme super tým a když takhle budeme hrát dál, tak budeme vyhrávat.

NEWSLETTER