V Dornbirnu stačí Orlům k jistotě play-off bod

Naši soupeři
PO 4. 3. 2019
Znojmo klepe na brány play-off. K absolutní jistotě postupu potřebuje český celek bodovat na ledě Dornbirnu, jediného pronásledovatele, který ještě může ohrozit postupové příčky ze zadních pozic. Duel startuje v úterý v 19:15.

Boj o play-off ve spodní kvalifikační skupině mohl být rozhodnut už v neděli. Stačilo, aby Linz na domácím ledě zvítězil právě nad Dornbirnem v základní hrací době. Když pak ve 42. minutě zvyšoval Kearns na 3:1 pro domácí, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Buldoci nesložili zbraně, vyrovnali a nakonec dokonce zvítězili v prodloužení. Napodobili tak páteční vítězství Znojma na stejném ledě.

Znamená to, že Orli mají v tabulce na svého úterního soupeře čtyřbodový náskok a zápas k dobru. K definitivnímu zajištění účasti ve čtvrtfinále jim v úterním souboji stačí získat jeden bod. V dosavadních pěti vzájemných utkáních se třikrát radovali Orli, dvakrát Buldoci. Znojemský soupeř má aktuálně na kontě tři domácí vítězství v řadě, Orli se mohou pochlubit stejnou bilancí na hřištích soupeřů. Zajisté tak půjde o zajímavé střetnutí.

“Je to jen o nás. Přiznám se, že osobně tabulku vůbec nesleduju. Pokud budeme vyhrávat, do play-off se dostaneme.“

Tomáš Halász (brankář, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Utkání odřídí jako jeden z hlavních rozhodcich Rakušan Manuel Nikolić, který se představí i na letošním mistrovství světa na Slovensku.
  • Znojemský útočník Allan McPherson je ve skvělé formě. V posledních sedmi zápasech skóroval, celkem v nich zaznamenal 14 bodů.
  • V brance Dornbirnu opět nastoupí ex-plzeňský Miroslav Svoboda, který před sezónou vyrazil zkusit štěstí do NHL. Svůj debut v EBEL prožil 17. února právě ve Znojmě
  • Po nedělním kole mají Innsbruck a Villach jistotu, že se do play-off nepodívají. Sezóna jim skončí v neděli.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Alexandre Garon, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:#97 Kevin Kontschieder, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO: Lassila (21. Halász) – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – McPherson, Stretch, Kalus – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Bulín, Oščádal.
Dornbirn Bulldogs:Svoboda – Magnan, Gauthier, Wolf, Connelly, Pulli, Vallant, Egger – O´Donnell, Trotter, Parks – Picard, Timmins, Reid – Häussle, Dupont, Macierzynski – Haberl, Pöschmann, Neubauer.
NEWSLETTER