Milan Procházka má otřes mozku

Aktuální zprávy
ST 27. 11. 2002
Z n o j m o - Třetí minuta zápasu se Vsetínem přinesla velmi nešťastný okamžik. Milan Procházka se řítil do šance, avšak po zakončení, které zlikvidoval Biegl, ztratil rovnováhu a nešťastně narazil hlavou na mantinel. Stadion úplně ztichl a hlavou se honily myšlenky na případ Tomáše Zelenky. Z ledu musel být Milan Procházka odvezen na nosítkách a později se podrobil vyšetření v nemocnici, které ukázalo středně těžký otřes mozku.

Po zápase podal bližší informace o Procházkově zdravotním stavu manažer Orlů Roman Kaňkovský: "Milan Procházka má středně těžký otřes mozku. Je ve znojemské nemocnici. Nakonec lékaři nepovažovali za nutné vyšetření na CT v brněnské nemocnici. Doba léčení se může pohybovat od 14 dní výš."

Nepříjemná situace hned v úvodu zápasu ovlivnila výkon hráčů obou týmů. Hlava se nemohla soustředit jen na hokej a všichni očekávali zprávy z nemocnice. Hra tak byla v první třetině velmi rozháraná, bez kloudnější akce. I hráč zápasu David Ludvík se s tím nesrovnával nejrychleji: "Ten Milanův úraz vypadal hrozně. Spousta z nás se na to ani nedívalo, neměl jsem odvahu tam vůbec jet. Taková věc se může stát každému z nás, nemůžeme na to myslet."

Otisky nechal tvrdý náraz na mantinel i na hráčích Vsetína. Jak přiznal střelec dvou branek Tomáš Vak, v takových situacích nejsou na ledě soupeři, ale hokejisté. "Může se to stát komukoli z nás. Nešťastné zranění Milana Procházky určitě otřáslo oběma týmy a trvalo pět deset minut než se hra dostala do normálu." Přesto se však vsetínský útočník domnívá, že nejtěžší je to až po zápase. "Při hře na nás přijdou jiné myšlenky a člověk na to tolik nemyslí, ale na to co se stalo si vzpomene v klidu po zápase. Opravdu se to může stát každému."

Dále čtěte:
>> Znojmo vyhrálo už bez Cisára
>> Ludvík si řekl o základní sestavu, Hudlerovi chybělo štěstí

NEWSLETTER