Do spodku tabulky nepatříme. Musíme dál stoupat, hecuje Jan Lattner

Rozhovory
ST 28. 11. 2018
Jan Lattner, stálice ve znojemském dresu, patří každoročně k nejproduktivnějším obráncům týmu. Svojí trefou přispěl i v utkání proti Innsbrucku.

V zápase s Innsbruckem jste vedli o čtyři branky, ale nakonec to tak jednoduché nebylo, že?
Na začátku to byl z naší strany chaos, ale pak se to trochu zvedlo a Nick Hlava dal první gól. Tím se to zlomilo a z přesilovek nám to tam napadalo. Když jsme vedli 5:1, tak jsme udělali zbytečné fauly a vrátili jsme Innsbruck zpět do hry. Zbytečně jsme si to zkomplikovali, ale máme tři body, takže super.

Jak jste říkal, ten začátek zápasu nebyl z vaší strany vydařený, ale pak se to zvedlo a během deseti minut jste dali pět branek...
Pomohl nám ten Nickův gól. Byl parádní! Hned potom se nám naskytly přesilovky, které nám v Salzburgu vůbec nešly, ale dnes jsme z nich dali dva góly. Dostali jsme se na tu vlnu, motivovalo nás to do zápasu.

V Innsbrucku hrají Lubomír Štach a Ondrej Šedivý. Probíhá nějaké hecování před zápasem?
To ani ne. Jen jsme se před zápasem pozdravili a prohodili pár slov. Soustředili jsme se každý na svůj výkon. Beru je jako své protihráče, takže se je snažím za každou cenu zastavit. Po zápase jsme zase kamarádi, ale během něj jde všechno přátelství stranou.

Právě s Lubošem Štachem jste zůstávali po výhře vždy na ledě, abyste si "zablbli" s fanoušky... Nechybí mu to, když vás tam dnes viděl samotného?
To nevím (smích). Ale kdo ví, třeba se jednou vrátí a na tohle navážeme.

Šestá výhra v sedmi zápasech. Je to znát na náladě v kabině oproti tomu nepovedenému startu?
Samozřejmě. Ale zůstáváme nohama na zemi. Je před námi ještě dvacet zápasů základní části. Je vidět, že si to už trochu sedlo na ledě a v kabině se naopak stmelila parta. Je větší sranda. Musíme na naše výkony navázat i v pátek, abychom tabulkou dál stoupali nahoru. Do spodní poloviny nepatříme.

NEWSLETTER