Orli se v sobotu pokusí podruhé v sezóně porazit Dornbirn

Naši soupeři
PÁ 2. 11. 2018
Další domácí duel je na programu tentokrát netradičně v sobotu. Soupeřem bude Dornbirn, se kterým si Orli letos už jednou poradili. Na vítězství 3:0 se pokusí navázat od 17:30.

Obě mužstva se potkají znovu po čtrnácti dnech a znovu netradičně v sobotu. Naposledy se radovali Znojemští, kteří po bezchybném výkonu vyválčili výhru za tři body a Teemu Lassila si připsal první čisté konto v sezóně.

Během zmiňovaných dvou týdnu zapracovali Rakušané především na speciálních herních situacích. Úspěšnost oslabení se jim povedlo zlepšit dokonce o sedm procent, a to ze sedmdesáti tří na osmdesát. I přesilové hry svěřenci trenéra MacQueena vypilovali. Z chabého využití deset procent se vypracovali na čtrnáct.

Od posledního vzájemného střetnutí se Dornbirnu začalo poměrně dařit. O všechny body přišel pouze v jediném utkání, ve dvou slavil plný zisk a v dalším bral alespoň bod za prohru v prodloužení. Za čtyři kola tak vybojoval slušných sedm bodů a v tabulce se vyhoupl o dvě příčky směrem nahoru.

Orli za tu dobu stihli oproti svému soupeři odehrát o jeden zápas víc, když dohrávali třetí kolo se Salzburgem. Během těchto pěti utkání nastřádali čtyři body, nutno ale dodat, že třikrát prohráli pouze o jeden jediný gól.

Do sobotního utkání už nezasáhne obránce Patrick McEachen, který v týmu skončil. "V přípravě vinou zranění moc nehrál a pak to nebylo z jeho strany ono. Brali jsme ho jako prvního beka do přesilovek a očekávání nesplnil. Náhradu za něj intenzivně hledáme," řekl hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
39 22 13 2 2 146:110

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 12. 7.
body 12 19
aktuální forma Znojmo – Graz 0:4
Klagenfurt – Znojmo 2:1
Znojmo – Fehérvár 4:3
Dornbirn – Záhřeb 5:2
Dornbirn – Graz 2:1
Salzburg – Dornbirn 3:4
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 13 bodů (3 + 10) Joel Broda, 14 bodů (7 + 7)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 6 bodů (1 + 5) Leduc Jerome Gauthier, 10 bodů (1 + 9)
brankář Teemu Lassila (90,90 %) Rasmus Rinne (91,60 %)
využití přesilovek 15,60 % 14,80 %
úspěšnost oslabení 81,30 % 80,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #68 Maximilian Gatol, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, Stehlík, Lattner, Sedlák, Šnajnar – Kalus, Stretch, Mrázek – Špaček, Matuš, Luciani – Hlava, Bartoš, Němec – Guman, Braes, Bulín.
Rinne – Magnan, Connelly, McNeill, Gauthier, Pulli, Vallant, Wolf – Broda, Trotter, Číp – O´Donnell, Timmins, Reid – Macierzynsky, Dupont, Parks – Haberl, Häußle, Neubauer.
NEWSLETTER