Jan Lattner: Když využijete přesilovku pět na tři, musíte prostě vyhrát

Rozhovory
ST 10. 10. 2018
Jan Lattner patří mezi tradiční opory a nejzkušenější hráče ve znojemském kádru. Po zápase si pochvaloval defenzivní práci jeho spoluhráčů, podotýká ale, že hlavní zásluhu na ubojované výhře má brankář Halász.

Jak hodnotíte zápas proti Klagenfurtu?
Super, konečně jsme vyhráli. Navíc jsme dostali jen jeden gól. Už jsme potřebovali získat tři body. Gólman nás dnes podpořil a zavřel to všechno, takže jemu patří obrovský dík. Byl to jeho zápas a díky němu jsme vyhráli.

Ve hře nechyběla bojovnost a obětavost...
Bojovali jsme ve všech zápasech, ale vždycky jsme dostali jako první branku a pak jsme to museli dohánět. Dnes jsme měli přesilovku pět na tři a tu jsme využili. Kdo má takovou výhodu, musí zápas vyhrát. To byl rozhodující moment. Když se vede, hraje se pak mnohem lépe.

V Maďarsku rozhodčí uznal gól, který vůbec nešel do branky. Ovlivnilo vás to v dalším zápase?
Možná jsme cítili trochu křivdu, ale to nemá vůbec vliv. Do zápasu jsme šli s tím, že už prostě chceme vyhrát a neexistuje jiná možnost. Celou přípravu jsme odehráli venku a po těch dvou nepovedených domácích ligových zápasech byla výhra nutnost. Takhle musíme hrát i v dalších zápasech.

Odehráli jste teď tři zápasy ve čtyřech dnech...
Abych řekl pravdu, tak já budu radši hrát pořád zápasy než trénovat. Člověk jen zlehka zregeneruje a nebere síly a jde dál. Když se hraje jen pátek a neděle, tak celý týden se pak trénuje a je to moc dlouhé.

V pátek vás čeká mistr, v neděli pak derby s Vídní...
Jsou to ty nejlepší týmy v lize, takže to budou dobré zápasy. Budeme chtít hrát ještě lépe než proti Klagenfurtu a chceme body.

Ve třetí třetině jste se zatáhli do vlastního pásma a vyhazovali puky, byl to záměr?
Určitě. Chtěli jsme vyhazovat puky po mantinelech, aby se soupeř musel vracet. Ono je to náročný na fyzičku, když musí pořád lítat pro puk až na vlastní polovinu. Fehérvár to na nás taky takhle hrál. My jsme proti Klagenfurtu vedli, takže jsme nepotřebovali útočit.

NEWSLETTER