Marek Kalus: Na EBEL jsem zvědavý, zatím jsem slyšel jen samá pozitiva

Rozhovory
PO 11. 6. 2018
Čtyřiadvacetiletý útočník, který si vyzkoušel hokej již v sedmi zemích. To je mladý světoběžník Marek Kalus, jenž je jednou z ofenzivních posil Orlů. "Očekávám větší rychlost," říká v rozhovoru vítěz polské ligy z roku 2014.

Co vás přivedlo do Znojma?
Jsem hodně zvědavý na EBEL, slyšel jsem o ní jen samá pozitiva. Samozřejmě jsem měl i nějaké reference na Znojmo jako město a to samé i na klub, vše bylo dobré.

Přicházíte z Havířova, jaké odlišnosti očekáváte mezi 1. ligou a EBEL?
Slyšel jsem, že v EBEL je na rozdíl od Česka spousta Kanaďanů, očekávám tedy větší rychlost. Řekl bych, že se bude hrát lepší hokej.

V juniorském věku jste okusil zámořskou WHL, jak na toto období vzpomínáte?
Na Kanadu a USA vzpomínám jen v dobrém. Odehrál jsem tam tři roky a nemůžu na tamější podmínky říct křivého slova. Jak z hokejového hlediska, tak i do života mi zámořská zkušenost dala hodně.

Dá se říct, že jste za mořem hokejově vyrostl?
To určitě ne. Naučil jsem se tam mnohé věci, ale určitě ne vše.

Vyzkoušel jste si také polskou ligu. Jaké to bylo?
Nevím, jak EBEL, tu jsem ještě nehrál, ale naše první liga je určitě kvalitnější než polská nejvyšší soutěž. V Polsku se o titul hraje mezi prvními třemi týmy, které jsou na tom kvalitativně nejlépe, zbytek už je potom horší. Na druhou stranu, ani na polskou soutěž si nemohu stěžovat.

Před dvěma lety hrál ve Znojmě váš bratr Petr, mluvil jste s ním o svém angažmá?
Samozřejmě. Hned poté, co mi volali pan Dočekal s panem Fryčerem, jsem se s bratrem spojil. Jeho doporučení pro mě bylo klíčovým aspektem pro výběr Znojma. Takže se dá říct, že jsem tu i kvůli němu.

Co od Znojma očekáváte? Jakou pozici byste si v týmu přál?
Abych byl upřímný, budu brát jakoukoli roli, kterou mi trenér dá.

NEWSLETTER