Na Graz s cílem zlepšit úspěšnost v zakončení

Naši soupeři
SO 13. 1. 2018
Základní část sezóny pomalu finišuje a Orly čekají poslední tři venkovní utkání. V Grazu chtějí napravit páteční domácí nezdar a vybojovat do tabulky tři body. Pokud chtějí uspět, musí zlepšit zejména produktivitu. Duel začíná již v 16:00.
» Hvězda soupeře
Oliver Setzinger patří k tradičním oporám Grazu

Stejně jako Znojmo, ani Graz v současnosti neobhajuje pozice v tabulce, které si dal za cíl. I proto se bude snažit bojovat, protože mu elitní šestka, zaručující přímou účast ve vyřazovacích bojích, uniká o pouhé tři body.

Domácím nevyšel především závěr kalendářního roku. V období od osmadvacátého listopadu do devětadvacátého prosince totiž vyhrál pouze dva zápasy z deseti možných, pouze v jednom z nich pak bodoval Graz naplno. Od té doby se herně i výsledkově zvedl, když zvítězil ve čtyřech utkáních z šesti. Právě na poslední výkony chce navázat i proti Znojmu.

Velkou zásluhu má na dobrých výkonech ve formě hrající Brock Higgs, jenž například v posledním utkání proti Fehérváru zaznamenal hned čtyři kanadské body. Celkově si pak kanadský ostrostřelec připsal už pětatřicet bodů.

Orli chtějí před nadstavbou zlepšit několik parametrů hry a připravit se na tuhý boj o play-off. „Věříme v to, že se do vyřazovací fáze dostaneme, ale víme, že to bude hodně těžké. V týmu nějaká síla je, ale musí se k nám otočit i to štěstí,“ myslí si útočník Štěpán Csamangó.

Hlavní trenér Roman Šimíček nabádá k lepší koncovce svých klíčových hráčů: „Jestli branky nezačnou střílet ti hráči, od kterých se to čeká a kteří tady mají být lídři, mladí kluci to na sebe těžko vezmou. Taková je realita.“ Zejména v přesilovkách se Orlům příliš nedaří. „Naše střely nejsou tak důrazné, agresivní, není tam dohrávání hráčů, nejsme ochotní jít před branku, kde to bolí. Bohužel góly padají z předbrankového prostoru a pokud tam nebudeme chtít chodit, nebudeme ani dávat góly,“ dodává Šimíček.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 12 13 2 4 79:80

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 12. 8.
body 43 52
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 2:6
Innsbruck – Znojmo 9:2
Vídeň – Znojmo 2:3sn
Graz - Fehérvár 7:2
Fehérvár - Graz 4:1
Klagenfurt - Graz 1:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 32 bodů (12 + 20) Brock Higgs, 35 bodů (26 + 19)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 17 bodů (7 + 10) Clemens Unterweger, 21 bodů (5 + 16)
brankář Marek Schwarz (89,40 %) Hannu Toivonen (90,70 %)
využití přesilovek 15,65 % 20,85 %
úspěšnost oslabení 77,30 % 79,08 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Roland Kellner, Mark Lemelin
Čároví rozhodčí: Damir Rakovic, Maximilian Verworner

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Lakos, Bořuta, Stehlík, Biro, Plutnar, Zajíc, Tejnor – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Novák, Matuš, Guman – Němec, Bartoš, Mrázek – Csamangó, Raška, Špaček.
Toivonen - Weihager, Carlsson, Laakso, Unterweger, Strohmeier, Fechtig, Zierer, Egger - Camara, Higgs, Setzinger - Nixon, McLean, Ograjensek - Oberkofler, Brophey, Woger - Pirmann, Zusevics, Natter.
NEWSLETTER