Proti buldokům s Lakosem v sestavě

Naši soupeři
ČT 11. 1. 2018
Orli se po čtyřdenní pauze vrací znovu do zápasového tempa. Na domácím ledě jim soupeřem bude Dornbirn. Poprvé po návratu by se navíc měl do sestavy vrátit obránce André Lakos. Přijďte podpořit Orly v cestě za body! Úvodní buly se vhodí v pátečních 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Sedmadvacetiletý Kanaďan Matthew Fraser táhne produktivitu Dornbirnu.

Poslední vzájemný souboj se svým nejvzdálenějším soupeřem čeká na znojemské Orly. Ačkoliv má Znojmo proti Dornbirnu historicky lepší vzájemnou bilanci, v letošním ročníku tomu je naopak. Ze tří utkání se rakouský celek radoval dvakrát, zatímco Jihomoravané pouze v prvním domácím utkání.

O tom, že v pátek nepůjde vůbec o snadný zápas, svědčí i postavení Dornbirnu v tabulce. Sedmá pozice se ztrátou pěti bodů předznamenává fakt, že buldoci do zbylých zápasů dají vše, aby ještě zabojovali o umístění v první šestce znamenající jistou účast v play-off.

Nutno podotknout, že ani Dornbirn se nenachází v ideálním rozpoložení. Může za to série pěti porážek v řadě, které vrhají na jinak poměrně povedenou sezónu svěřenců kouče MacQueena negativní světlo. Pokud ale chtějí buldoci pomýšlet na umístění v top 6, musí zabrat. A nepochybně se o prolomení špatné série pokusí právě ve Znojmě.

Ačkoliv je Znojmo na chvostu tabulky, nehází v žádném případě flintu do žita. V EBEL je možné vše, i poslední tým po základní části ještě může uspět v nadstavbě či play-off. Vedení Orlů si toho je vědomo, i proto se rozhodlo před klíčovou částí sezóny přivést známou posilu do obranných řad.

André Lakos, obrovská persona rakouského hokeje, se vrací do známého působiště, kde před dvěma roky dokráčel až do finále. Svoje letité hokejové zkušenosti by měly pomoct Orlům stabilizovat defenzívu, dvě stě jedna centimetrů vysoký bek by se ale především měl stát lídrem v kabině.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 21 11 2 1 136:96

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 12. 7.
body 43 50
aktuální forma Innsbruck – Znojmo 9:2
Vídeň – Znojmo 2:3sn
Znojmo – Linz 3:6
Dornbirn – Linz 2:5
Bolzano – Dornbirn 4:2
Dornbirn – Innsbruck 4:5
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 32 bodů (12 + 20) Matthew Fraser, 30 bodů (20 + 10)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 17 bodů (7 + 10) Brian Connelly, 28 bodů (2 + 26)
brankář Tomáš Halász (86,30 %) Ronan Quemener (90,30 %)
využití přesilovek 15,50 % 18,05 %
úspěšnost oslabení 77,85 % 83,80 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimír Baluška, #29 Trpimir Piragic
Čároví rozhodčí: #76 Matjaz Hribar, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Plutnar, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Bartoš, Guman – Novák, Plíhal, Miller – Němec, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Špaček – Csamangó.
Rinne – Gauthier, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Arniel, Sylvester – Pance, Häussle, Macierzynski – Haberl, Pöschmann, Neubauer.
NEWSLETTER