Orli jdou do boje proti obměněnému kádru čertů z Fehérváru

Naši soupeři
SO 16. 9. 2017
Orli pokračují v zápasovém tempu. Po zápase v Korutanech se stěhují do Maďarska, kde vyzvou na souboj o body místní Fehérvár, který se snaží napravit dojem z nepovedeného startu sezóny. Utkání začíná v 17:45.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Oliviera Latendresseho známe především z působení v Linzi, nyní však hájí barvy Fehérváru

Soupeř nezačal aktuální ročník Erste Bank Eishockey ligy příliš dobře. Na úvod totiž doma obdržel devět branek od Vídně, přičemž sám dokázal překonat soupeře pouze jednou. Od té doby se ale zdá, že jediný maďarský zástupce chytá formu – dva body si připsal v Záhřebu a v pátek vynuloval tehdy ještě druhý Villach.

Po neúspěšné loňské sezóně vedení razantně překopalo kádr. Odešlo hned čtrnáct hokejistů v čele s oporami jako Christopher Bodó, Andrew Sarauer, Antonin Manavian, Justin Maylan či Mike Vernace. Skončil také gólman Zoltán Hetényi, místo nějž čerti angažovali kanadského gólmana Marka Visentina se zkušenostmi převážně z AHL. Připsal si však i jedno utkání za hlavní tým Arizony.

V kádru Fehérváru nově nalezneme poměrně výraznou finskou stopu. V útoku totiž řádí Fin Arrtu Luttinen, významná posila z finské nejvyšší soutěže. Ještě vloni totiž byl kapitánem HIFK, kde odehrál patnáct kompletních sezón! Do obrany pak přišli Finové Jesse Jyrkkiö a Juha Uotila.

Konce Lublaně v EBEL Maďaři využili angažováním Kanaďana Jonathana Hartyho či Aleše Mušiče. Další Slovinec, Luka Vidmar, přišel z dánské ligy. Ještě v sezóně 2014-2015 však hájil barvy extraligové Mladé Boleslavi. Velmi zajímavým jménem může být Jeff Lovecchio, jenž do EBEL přišel z týmu Nippon Paper Cranes, kde před příchodem do Znojma řádil i Colton Yellow Horn.

Orli si v Klagenfurtu připsali první porážku, přesto neskládají zbraně. Pokud ale nechtějí, aby je maďarský soupeř přeskočil v tabulce, potřebují bodovat. Oba týmy totiž mají stejný počet bodů, a to pět. Již tradičně se ale mohou Znojemští spolehnout na vynikající formu gólmana Marka Schwarze, který si drží úspěšnost zákroků nad pětadevadesáti procenty, čímž se řadí mezi nejlepší brankáře ligy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
30 14 13 3 0 116:107

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 5. 6.
body 5 5
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2p
Znojmo – Salzburg 4:0
Klagenfurt – Znojmo 3:1
Fehérvár – Vídeň 1:9
Záhřeb – Fehérvár 3:4p
Fehérvár – Villach 3:0
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 5 bodů (2 + 3) Tamas Sarpatki, 3 body (2 + 1)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 3 body (0 + 3) Luka Vidmar, 1 bod (0 + 1)
brankář Marek Schwarz (95,10 %) Mikloš Rajna (91,70 %)
využití přesilovek 30,77 % 7,69 %
úspěšnost oslabení 86,67 % 66,67 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #55 Daniel Soos, #68 Maximilian Gatol

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák.
Rajna - Sziranyi, Vidmar, Uotila, Jyrkkiö, Harty, Szabo, Stipsicz - Luttinen, Latendresse, Lovecchio - Gilbert, Mušič, Erdely - Szita, Kocsis, Vincze, Szabó, Reicz, Sarpatki.
NEWSLETTER