Orli předali výtěžek z aukce dresů dětskému oddělení i znojemské mládeži

Charita
PO 20. 3. 2017
Výtěžek z aukce vánočních dresů, která vynesla celkem 117 552 Kč, byl minulý týden předán na dobrou věc. Rozdělily se o něj rovným dílem Dětské oddělení Nemocnice Znojmo a spolek HC Orli Znojmo - mládež.

Znojmo odehrálo ve speciální sadě domácí utkání s Fehérvárem 23. prosince 2016. Následně putovaly podepsané dresy do aukce. O tom, kam vedení klubu pošle finanční výtěžek této dražby, hlasovali čtenáři na oficiálním webu Orlů.

Díky štědrosti dražitelů se Orli nakonec rozhodli výtěžek rozdělit a poslal jej hned na dvě místa! "Vydražená částka značně překročila naše představy, a tak jsme peníze rozdělili rovným dílem mezi Dětské oddělení Nemocnice Znojmo a spolek HC Orli Znojmo - mládež. Tyto subjekty obdržely při hlasování fanoušků nejvíce hlasů," připomněl manažer Petr Veselý.

Dětské oddělení navštívilo minulý týden trio hokejistů. Mezi nimi byli kapitán Jiří Beroun a odchovanci Jan Lattner s Davidem Bartošem. "Samotného mě překvapilo, že aukce vánočních dresů byla tak úspěšná. Jako znojemského rodáka mě těší, když díky takovým akcím a díky samotným fanouškům, kteří v anketě vybrali Dětské oddělení Nemocnice Znojmo, může náš klub přispět a pomoci dobré věci," řekl poslední jmenovaný.

"Dětské oddělení znojemské nemocnice jsme navštívili již po několikáté a rádi se sem vracíme. Vždy nás tu čeká vřelé přijetí a všechny poskytnuté prostředky jsou maximálně efektivně využity pro děti. Jsme velice rádi, že díky našim fanouškům můžeme takto pomáhat," pochvaluje si Veselý.

"Velmi děkujeme hokejovému týmu Orli Znojmo za peněžní dar pro dětské oddělení. Je to pro nás cenná pomoc a peníze použijeme na další zkvalitnění přístrojového vybavení oddělení," poznamenal Pavel Jajtner, tiskový mluvčí Nemocnice Znojmo.

Fotogalerie

NEWSLETTER