Příští zastávka? Herně i finančně tápající Lublaň

Naši soupeři
SO 21. 1. 2017
Neuplynul ani měsíc a autobus se znojemskými hokejisty na palubě nabírá znovu směr Slovinsko. V neděli od 16:15 se totiž v rámci druhého kola nadstavbové části utkají s poslední Lublaní.
» Hvězda soupeře
Po odchodu Langkowa do švédské ligy je nejproduktivnějším hráčem Lublaně třiadvacetiletý Kanaďan Raphaël Bussiéres (8 + 17)

Jediný slovinský účastník mezinárodní EBEL ligy v základní části značně zaostával. Po čtyřiačtyřiceti kolech mu náležela poslední pozice s pouhými třemi výhrami v základní hrací době a do nadstavby si tak nepřenesl žádný bonusový bod.

Kromě herního projevu však trápí Lublaň i finanční problémy a hráči jsou již delší dobu bez výplat. Podle informací rakouského deníku Hockey News činí dluh slovinského celku 200 000 Euro, prezident klubu Popovič však fanoušky ujišťuje, že svůj tým uvidí v EBEL i v příští sezóně.

"Pro nás pro hráče není jednoduché koncentrovat se na zápasy, když tu panuje taková situace. S začátkem nadstavbové části ale přichází nová motivace," říká kapitán Olimpije Aleš Mušič. V posledních dnech opustili kádr Kanaďan Chris Langkow, nejproduktivnější hráč mužstva, i útočník Sebastijan Hadžič. Dohromady letos přišla Lublaň již o šest hokejistů.

Orli mají za sebou povedený vstup do bojů o play-off. V pátek porazili na domácí půdě jednoznačným rozdílem (6:2) Dornbirn. Pět branek přitom vstřelili až ve třetí třetině, která pro ně byla v předchozích zápasech spíše kamenem úrazu.

"Tomuto týdnu chybělo úterní kolo. Neflákali jsme se, kluci tvrdě dřeli a přistoupili k tomu parádně. Od čtvrtku jsme se pak soustředili spíše na taktické věci tak, aby to bylo na víkend nachystané," popisuje trenér Roman Šimíček. "Některým v pátek trvalo, než se jim ty nohy rozjezdily, ale jsem přesvědčen, že to je všechno jen v hlavách hráčů. S těmi nás čeká největší práce. Až je dáme do pořádku, půjde všechno."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 16 5 1 4 97:58

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 3. 6.
body 5 0
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 6:2
Vídeň - Znojmo 2:3p
Znojmo - Klagenfurt 3:4
Villach - Lublaň 8:2
Linz - Lublaň 3:1
Lublaň - Salzburg 3:4
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 34 bodů (14 + 20) Chris Langkow, 28 bodů (10 + 18)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 27 bodů (9 + 18)
André Lakos, 27 bodů (3 + 24)
Sacha Guimond, 24 bodů (8 + 16)
brankář Marek Schwarz (89,9 %) Jeff Frazee (89,5 %)
využití přesilovek 21,7 % 8,3 %
úspěšnost oslabení 80,9 % 73,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #14 Mark Lemelin
Čároví rozhodčí:#57 Bettina Angerer, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Lattner, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Wronka – Vodný, Da Costa, Hughesman – Podešva, Šeda, Csamangó – Špaček.
Frazee – Planko, Grožnik, Guimond, Čepon M., Selan, Čepon K. – Pešut, Pem, Bussieres – Ograjenšek, Mušič, Uduč – Zajc, Koren, Gabor – Chvatal, Ulameč, Srpič.
NEWSLETTER