Na Dornbirn Orli umí. Potvrdí vzestupnou formu i bez šesti hráčů?

Naši soupeři
SO 10. 12. 2016
Venkovní série pokračuje! Po výhře na jihu Rakouska se znojemští hokejisté přesouvají ke švýcarským hranicím, kde v neděli od 17:30 vyzvou Dornbirn.
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnějším hráčem Dornbirnu je kanadský bek Kevin Schmidt, který přišel v létě z německé DEL

Od posledního vzájemného zápasu, který se odehrál před měsícem a půl, se toho u buldoků příliš nezměnilo. Nadále se trápí na předposledním místě v tabulce se ztrátou sedmi bodů na desátý Fehérvár.

Z posledních pěti zápasů vyhráli Rakušané jediný. Naposledy padli v pátek na ledě Villachu. Ač dokázali ve třetí třetině smazat třígólové manko, nakonec odešli z ledu bez bodu. Utkání navíc ovlivnilo sto dvacet devět trestných minut! "Konečně jsme ukázali emoce. Podali jsme kvalitní výkon a dokázali se znovu vrátit do zápasu. Šedesát sekund před koncem nám ale domácí vzali naději na body," mrzelo kouče Dava MacQueena. "Musíme stavět na maličkostech. Pokud v neděli navážeme na páteční duel, budeme na dobré cestě."

Orli se třemi výhrami ze čtyř posledních zápasů vracejí do herní pohody. Naposledy odnesl vzestupnou formu rakouský Graz, který musel skousnout hořkou prohru 1:3. Svůj šestistý kanadský bod ve znojemském dresu si navíc připsal Peter Pucher. Nadále tak Jihomoravané stíhají první šestku a proniknout do ní by mohli již nedělním vítězstvím.

Do Dornbirnu odcestoval tým už v sobotu po poledni bez šesti zraněných hráčů. S buldoky se Orli střetnou letos už potřetí. Oba dosavadní zápasy skončily těsným poměrem 4:3 a vždy byli úspěšnější svěřenci českého trenéra Jiřího Režnara. Pobyt u Bodamského jezera si prodlouží až do úterý, kdy vyzvou Innsbruck.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 19 6 2 1 112:69

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 7. 11.
body 41 26
aktuální forma Graz - Znojmo 1:3
Znojmo - Vídeň 3:2
Znojmo - Bolzano 1:3
Villach - Dornbirn 6:5
Dornbirn - Klagenfurt 3:6
Fehérvár - Dornbirn 0:2
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 18 bodů (6 + 12) Kevin Schmidt, 26 bodů (5 + 21)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Kevin Schmidt, 26 bodů (5 + 21)
brankář Marek Schwarz (90,7 %) Florian Hardy (90,4 %)
využití přesilovek 19,80 % 16,40 %
úspěšnost oslabení 82,50 % 85,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolic, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#61 Ulrich Pardatscher, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Šeda, Hughesman – Podešva, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Csamangó, Györi, Špaček.
Stroj (Hardy) – Magnan, Schmidt, Caruso, Connelly, Crawford, Konradsheim, Siutz – D´Alvise, McBride, Livingston – Grabher Meier, C. Sylvester, Siddall – N. Petrik, Häußle, Macierzynski – Haberl, Ban, Achermann.
NEWSLETTER