David Bartoš: V tabulce patříme nahoru, v dalších zápasech bychom to měli potvrdit

Rozhovory
SO 19. 11. 2016
David Bartoš se v sestavě usadil na pozici centra druhé formace. Znojemský odchovanec se v rozhovoru rozpovídal o utkání s Grazem, souhře se spoluhráči nebo i o tom, proč se týmu nedaří proti celkům ze spodku tabulky.

První třetina s Grazem asi nebyla úplně ideální...
První třetina nebyla vůbec dobrá. Hráli jsme špatně, Graz byl všude o krok dříve. My jsme si pořádně nedali přesnou přihrávku. V kabině jsme si museli promluvit a řekli jsme, že to takhle dál nejde, že musíme začít bruslit, srážet se, střílet a věřit, že utkání otočíme ve svůj prospěch.

David Bartoš si v letošní sezóně připsal už 13 bodů a je nejproduktivnějším útočníkem Znojma

To se vám nakonec podařilo. Ve druhé části jste soupeři nasázeli čtyři branky...
Konečně jsme mohli zápas dohrát v klidu! Je to lepší, když vedete o tři nebo čtyři góly. Teď vidíme, že když do toho dáme všechno, tak to jde. Ale výhry o gól jsou taky cenné. Ukazuje to charakter mužstva. Dokážeme dohrát zápas třeba na jeden gól, ale stojí to hodně sil. Takže určitě uvítáme, když nám to tam bude padat (úsměv).

Usadil jste se ve formaci s Adamem Hughesmanem a Coltonem Yellow Hornem. Jak se vám s nimi hraje?
Umím anglicky, takže nemáme vůbec problém. Komunikace je důležitá. Nesmíme se bát říct si všechno - kdo kde je, kam jít, abychom se na ledě nemotali. Před pauzou to nebylo ono, pak jsme si k tomu sedli a snažili se naši hru vypilovat. Teď nám to tam padá. Naše formace by měla táhnout ofenzívu, což si uvědomujeme.

Pokud se zaměříme přímo na vaši hru, jak se na ledě cítíte vy?
Boduju (úsměv). Já se nestěžuju, je to příjemný pocit. Ale určitě je to zásluha celé naší formace. Když se vyhraje, tak je to super. To chci zažívat každý den! Ale je potřeba se neuspokojit a pracovat naplno. Pořád je co zlepšovat. Musíme třeba více využívat přesilovky.

Jak jste vůbec trávili reprezentační přestávku?
Měli jsme nějaké volno, pak jsme potrénovali. Určitě jsme si odpočinuli a teď nám ty góly padají. Těžko říct, jestli jsme třeba byli už unavení a díky tomu jsme se nemohli prosadit. Z čtyř posledních zápasů máme tři výhry, takže volno asi pomohlo. Jen škoda toho Villachu, ten zápas jsme si vyloženě prohráli sami.

Teď vás čekají náročné zápasy venku v Linzi a ve Vídni. Oba týmy zatím převyšují zbytek ligy. S čím půjdete do utkání?
Chceme všechny body. Ve Vídni je to derby, vyhecovaná atmosféra, takže tam se může stát cokoliv. Linz jsme doma jednou porazili, tak snad se to povede i tentokrát. Určitě to ale nebude jednoduché.

Orli v říjnu nasbírali 21 bodů, což je jedno z nejlepších čísel v lize. Jde vidět ten herní vzestup, pokud to porovnáme například se zápasy v Lize mistrů?
Tehdy jsme prohráli strašně moc zápasů v řadě. Hodně nám dalo zabrat, než jsme se vůbec dokázali oklepat. Ani vstup do ligy nebyl dobrý. Říjen se vcelku povedl, ale pořád nás mrzí ty zbytečně odevzdané body. Kdybychom měli o šest bodů více, tak se na tabulku dívá ještě lépe. Teď s těmi předními celky však musíme na vzestup navázat. Myslím si, že se nám s takovými týmy může hrát lépe než třeba s Villachem. Potřebujeme nahrabat ty body, které jsme ztratili v září, ať máme klidný závěr základní části. Jsme ve středu tabulky, ale my patříme nahoru.

Hodně se trápíte s týmy ze spodku tabulky. Čím si to vysvětlujete?
Je těžké s nimi hrát. Oni se vám v pěti lidech postaví na červenou čáru a není sranda přes ně přejít. Jsou nebezpeční i v útoku. Například Lublaň už nemá co ztratit a hraje uvolněně. Pokud cítí šanci na body, tak hrají naplno. Klíčovou věcí v těchto zápasech jsou přesilovky. Máme hráče navíc a tam musíme skórovat. To se nám zatím nedařilo.

NEWSLETTER