Orli vyzvou houževnatý Innsbruck se Štachem a Šedivým v sestavě

Naši soupeři
SO 22. 10. 2016
Náročný program Orlů pokračuje. V zápasovém maratonu je čeká další výzva - porazit v současnosti výsledkově tápající Innsbruck. Utkání začíná v 17:30. Nenechte si jej ujít!
» Hvězda soupeře
Lubomír Štach od nové sezóny hájí dres Žraloků

Když se letos Orli s Innsbruckem potkali poprvé, byl jejich soupeř v jiném rozpoložení, než je současná realita. Vše začalo těsnou domácí prohrou se Znojmem. Od té doby se tyrolskému celku nedaří a sbírá do statistik spíše inkasované góly. V posledních pěti zápasech totiž dokázal vyhrát jen jednou, a to v nastaveném čase nad Linzem.

Šlo však o těsné výsledky. Jen jednou prohráli svěřenci Roba Palina o více než jeden gól. Nejnebezpečnějším článkem sestavy bude zajisté John Lammers, který v dosavadních dvanácti utkání zaznamenal už sedmnáct bodů, což je téměř dvojnásobek ve srovnání s nejproduktivnějším hráčem Znojma. Podobně skvělé statistiky má také Andrew Clark, Austin Smith a Tyler Spurgeon.

V týmu Žraloků najdeme i dva hráče, kteří ještě loni hájili dres Orlů a výrazně se podíleli na finálovém úspěchu - Ondreje Šedivého a Lubomíra Štacha. Oba si vedou dobře, druhý jmenovaný je dokonce nejproduktivnějším obráncem týmu.

Důležitým faktorem bude zajisté i disciplinovanost. Innsbruck je totiž nejúspěšnějším týmem ligy v početních výhodách! Více než každá pátá přesilovka končí pukem za brankovou čárou.

Pokud si chce rakouský celek napravit chuť z předchozích nezdarů, musí předvést nadstandartní výkon. Ve Znojmě totiž nevyhrál už téměř čtyři roky, naposledy se radoval na české půdě v lednu 2013.

Znojemští pokračují v dobrých výkonech. Pokud nebudeme počítat domácí zaváhání s Lublaní, vyhráli všech šest předchozích duelů. Nyní se musejí vyrovnat s dalším těžkým úkolem. V našlapaném programu je čeká hned pět zápasů v osmi dnech. "Musíme dobře zregenerovat. Do zápasu půjdeme za stavu 0:0 a necháme tam všechno. Chceme hrát jako v sobotu, tlačit všechno do brány. Z toho padají góly," burcuje Tomáš Plíhal. "Z NHL jsem zvyklý na to, že se hraje dva dny po sobě. Je to sice už dlouhá doba, ale nevadí mi to," dodal.

Otazník visí nad startem útočníků Romana Tomase a Patrika Nováka, kteří v sobotním zápase utrpěli zranění v oblasti kolene. Oba čeká vyšetření.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 10 6 2 1 62:44

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 8. 7.
body 17 18
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 4:3
Fehérvár - Znojmo 3:4p
Znojmo - Lublaň 2:3
Innsbruck - Linz 2:1p
Linz - Innsbruck 5:4
Innsbruck - Vídeň 2:4
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 9 bodů (4 + 5) John Lammers, 17 bodů (5 + 12)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 8 bodů (2 + 6 Lubomír Štach, 9 bodů (4 + 5)
brankář Patrik Nechvátal (91,0 %) Andy Chiodo (89,7 %)
využití přesilovek 11,80 % 22,73 %
úspěšnost oslabení 85,00 % 77,08 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#21 Miroslav Stolc, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #86 Natasa Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Tomas – Beroun, Da Cost, Novák – Špaček, Wronka, Šeda – Csamangó.
Chiodo (Litterbach) – Ross, Linder, Pedevilla, Štach, Mitterdorfer, Desantis, Saringer – Schennach, Huber, Šedivý – Lamoureux, Clark, Smith – Bishop, Spurgeon, Lammers – Schramm, Teschauer, Mössmer.
NEWSLETTER