Změny v A-týmu: končí Kalus a Bruijsten, přichází reprezentant Da Costa

Aktuální zprávy
ČT 29. 9. 2016
Orli po nevydařeném startu do sezóny hlásí první změny v kádru A-mužstva. Ten opouští útočníci Petr Kalus a Kevin Bruijsten, naopak novou posilou je zkušený útočník a dlouholetý francouzský reprezentant Teddy Da Costa.

Znojemští hokejisté mají po čtyřech odehraných kolech na kontě jeden bod a vstup do nového ročníku EBEL jim nevyšel podle představ. "Postihlo nás to, co většinu ostatních týmů po předchozím úspěchu. Sezónu jsme nezačali dobře, v kombinaci s účastí v Lize mistrů se s tím vším vyrovnáváme hůř," komentuje situaci sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Teddy Da Costa

  • vítěz francouzské ligy i poháru
  • poslední dva roky působil ve finské SM-liize
  • reprezentoval Francii na šesti mistrovstvích světa
  • pochází z hokejové rodiny, jeho bratr Stéphane hraje v KHL za CSKA Moskva

Z kádru A-mužstva byla uvolněna dvojice útočníků Petr Kalus a Kevin Bruijsten. Oba v dosavadních zápasech nebodovali a ve statistice účasti na ledě se pohybovali v záporných hodnotách. U týmu končí také kondiční trenér Radek Výtisk. "Je tu samozřejmě tlak na hráče i na celý realizační tým. Současné výsledky neodpovídají tomu, kde bychom chtěli být. Rozhodně se chceme pohybovat v horních příčkách tabulky," pokračuje Dočekal.

Novou a zajímavou posilou je naopak francouzský reprezentační útočník Teddy Da Costa. Třicetiletý hráč svou zemi reprezentoval hned na šesti světových šampionátech, poslední tři roky působil ve Finsku. "Teddy je výborným bruslařem se slušnou koncovkou. Je mezinárodně zkušeným hráčem, patří k nejlepším francouzským hokejistům. Věříme, že nám pomůže. Zároveň nadále sledujeme hráčský trh a uvažujeme o dalším posílení," podotýká Rostislav Dočekal.

Po vyřízení nutné administrativy by Da Costa měl být Orlům k dispozici již pro páteční derby proti Vídni. "Společně věříme, že už následující zápasy ukáží vzestupnou tendenci našich výkonů," dodává Dočekal.

» Kompletní statistiky Teddyho Da Costy

NEWSLETTER