Jiří Režnar: Druhé místo je pro Znojmo obrovský úspěch

Rozhovory
ST 13. 4. 2016
Sezóna 2015/2016 je pro Orly po úterní prohře na domácí půdě minulostí. Přesto ale dosáhli největšího úspěchu v historii klubu. Se svými pocity se po utkání podělil i znojemský trenér.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil šestý zápas série?
Salzburg byl agresivnější. Přehrál nás. Přesto jsem na kluky hrdý. Chtěli jsme vyhrát a vrátit sérii do Salzburgu. Bohužel se to nepovedlo, ale takový je hokej. Je to skvělý úspěch, možná si to uvědomíme až časem.

Vytkl byste něco hráčům? Je druhé místo maximem, na co Znojmo má sílu dosáhnout?
Náš tým hrál naplno, ale Salzburg byl v této sérii lepší. Celý realizační tým i hráči děláme vše pro to, abychom se dostali na vrchol. Je jasné, že se těžko dívá na soupeře, který přebírá pohár. Ale toto je také velký úspěch, možná se to ocení až za pár let.

Co jste řekl hráčům bezprostředně po zápase?
Poděkoval jsem jim za sezónu. Sešli jsme se téměř před rokem, poctivě pracovali v posilovně, na dráze, v lese. Ušli jsme dlouhou cestu od přípravy až po poslední utkání. Do všech zápasů jsme šli s tím, že chceme vyhrát.

Lze vyzdvihnout nějakého hráče, který v sezóně vynikal?
Colton Yellow Horn. Vidíte to sami, získal trofej za nejlepšího hráče ligy. Roman Tomas mu sekundoval jako druhý nejlepší střelec. Kolem těchto hráčů byly postaveny nejúdernější pětky. Za nimi je dobře doplňoval Martin Podešva s Radkem Čípem, ti hráli taktéž výborně. Příští sezónu se asi kádr malinko obmění, ale budeme pracovat na tom, abychom se zase dostali nahoru. Ale bude to těžké.

Finále proti českému týmu rozhodl český obránce, Zdeněk Kutlák. Je to docela paradox, nemyslíte?
Ano, my jsme se tomu smáli. Ještě mu při předávání cen spadl pohár (úsměv). Zdeněk Kutlák je hráč, který do Salzburgu zapadl. Je to kvalitní hráč. Ve střele, v pohybu, v myšlení. Určitě jste to viděli.

V poslední minutě celá hala stála a fandila. Věřil jste ještě ve vyrovnání?
Musíte věřit až do poslední sekundy. Ale bohužel.

Kdy jste zažil nejtěžší chvíli v play-off?
Když jsme za stavu 2:1 v sérii doma prohráli. Připravovali jsme se na to a ukázalo se to jako rozhodující zápas celé série. Ten den se nám nic nedařilo, prohráli jsme a od té doby byl Salzburg na vítězné vlně.

Znojmo zažívalo skvělou sezónu. Právě za stavu 2:1 byla cítit velká euforie. Nemohlo to mít vliv na hráče?
Určitě. Ve Znojmě byla velká euforie, lidé se s nimi potkávali. Možná tam bylo trochu uspokojení, my jsme se o tom s hráči bavili a nabádali jsme je. Bohužel, prohrálo se a takový je sport.

Co máte v plánu v následujících dnech?
My jsme se chystali na čtvrtek, takže se to celé zbouralo. Tento týden kluci skončí, odevzdají věci a půjdou na dovolenou. Znovu se sejdeme v půlce května.

NEWSLETTER