Na Orly čeká klíčový zápas. Kdo získá finálový mečbol?

Naši soupeři
SO 9. 4. 2016
Po páteční domácí porážce je finálová série EBEL srovnána. Stav 2:2 na zápasy umožní jednomu z celků získat v neděli v Salzburgu třetí výhru a rázný krok k titulu. Utkání začíná v brzkém odpoledním čase 14:45 před kamerami ServusTV.
» Hvězda soupeře
Střelec John Hughes je se svými sedmi brankami a osmi asistencemi nejnebezpečnějším hráčem Salzburgu v play-off.

To, co se Znojmu povedlo v úterý na ledě Salzburgu, předvedl Red Bull o tři dny později ve Znojmě. Jasné vítězství spojené s trochou štěstí a efektivitou v proměňování šancí si tak užili oba fináloví protivníci. Nyní je za stavu 2:2 na zápasy série vyrovnaná a k zisku titulu stačí kterémukoliv soupeři ukořistit dvě výhry.

Zraky všech příznivců EBEL se v neděli upnou směrem do Salzburgu. Rakouští obhájci titulu budou chtít před vlastním publikem učinit další krok směrem k absolutnímu vítězství. "Musíme zopakovat páteční utkání ve Znojmě. Od začátku hrát na sto procent, hodně bruslit a dostat soupeře pod tlak," líčí taktiku na nedělní odpoledne Manuel Latusa.

Orli vědí, že pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí napnout všechny síly a vrátit se k výkonům z předchozích zápasů. "V Salzburgu už se nám podařilo zvítězit, musíme se ale vyvarovat chyb a vrátit se k naší hře," hlásí útočník Ondrej Šedivý. Páteční duel nedohrál obránce André Lakos, měl by ale být připraven naskočit do nedělního duelu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
32 17 8 1 6 106:112

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
konečná pozice v tabulce 2. 1.
body 20 20
aktuální forma Znojmo – Salzburg 2:6
Salzburg – Znojmo 3:7
Znojmo – Salzburg 5:3
Znojmo – Salzburg 2:6
Salzburg – Znojmo 3:7
Znojmo – Salzburg 5:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 26 bodů (8 + 18) John Hughes, 15 bodů (7 + 8)
nejproduktivnější obránce v play-off Antonín Bořuta, 13 bodů (3 + 10) Matthias Trattnig, 9 bodů (5 + 4)
brankář Jan Lukáš (91,7 %) Juuso Riksman (92,2 %)
využití přesilovek 21,9 % 19,0 %
úspěšnost oslabení 81,5 % 87,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #62 Ulrich Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.
Riksman – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.
NEWSLETTER