Série se vrací na jih Moravy, Orli touží po mečbolu

Naši soupeři
SO 5. 3. 2016
Znojmo v pátek vyloupilo dornbirnskou pevnost a vyrovnalo stav série. V pátém utkání čtvrtfinále se pokusí zvítězit potřetí v řadě a dostat se do vedení v sérii. Zápas, který vysílá televizní stanice SPORT 5, začíná v 17:30. Přijďte Orly podpořit!
» Hvězda soupeře
Slovenský útočník Marek Zagrapan obléká dres Dornbirnu první sezónu, ihned se však zařadil mezi opory týmu.

Dornbirn vstoupil do čtvrtfinále skvěle. Vyhrál první dva zápasy a stav 0:2 byl pro Orly hrozivý. Ti se však zvedli, zabojovali a vyrovnali stav série. V neděli se tak začne prakticky od znovu a svěřenci Jiřího Režnara cítí skvělou příležitost dostat se před vlastními fanoušky do vedení. Naopak hosté se pokusí po dvou porážkách v řadě zvítězit a dát se zpět do pohody. Buldok Martin Grabher Meier ale tuší, že to nebude snadné: "Páteční porážka chutná hodně hořce. Předvedli jsme skvělou hru, ale měli jsme smůlu. Proto je to nyní 2:2. Jedná se o play-off a my jsme nikdy neřekli, že to bude snadné."

V play-off bývají klíčovým faktorem tradičně brankáři. Zdá se být zcela jasné, že obě mužstva se mohou na své strážce brány plně spolehnout. Znojemský Jan Lukáš čelil v pátečním utkání 42 střelám, což je nejvíce za celou sérii. Ve čtvrtfinále nastoupil ve třech zápasech a drží si skvělou úspěšnost 94,6 %. Na druhé straně, s nepatrně lepšími čísly, dominuje francouzský reprezentační gólman Florian Hardy. Ten nastoupil zatím do všech utkání a drží si fantastickou úspěšnost 95 %, se kterou vládne všem brankářům EBEL.

Druhým činitelem, jenž rozhoduje zápasy play-off, jsou přesilové hry. Rakušané si počínají v tomto ohledu lépe. V dosavadních střetnutích obdrželi 14 trestů a pouze jedinkrát v nich inkasovali. Naopak Znojmo nabídlo svému soupeři již 20 početních výhod, z nichž pramenily čtyři branky.

Příznivci, kteří nebudou moci sledovat utkání přímo na tribunách znojemského stadionu, mohou zápas vidět také v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 nebo na internetovém streamu mediálního partnera klubu Playo.tv.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 15 6 2 1 94:59

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
konečná pozice v tabulce 2. 6.
body 20 14
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 2:3p
Znojmo – Dornbirn 3:1
Dornbirn – Znojmo 5:0
Dornbirn – Znojmo 2:3p
Znojmo – Dornbirn 3:1
Dornbirn – Znojmo 5:0
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 5 bodů (3 + 2) Kyle Greentree, 5 bodů (3 + 2)
James Arniel, 5 bodů (2 + 3)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 3 body (0 + 3) Jonathan D´Aversa, 4 body (1 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %)
Jan Lukáš (94,6 %)
Florian Hardy (95,0 %)
využití přesilovek 7,1 % 20,0 %
úspěšnost oslabení 80,0 % 92,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Číp, Podešva, Lattner – Šedivý, Bartoš, Rehuš – Špaček.
Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häussle, Achermann.
NEWSLETTER