Byli jsme o krok za nimi, musíme změnit náš přístup, ví Jan Lattner

Rozhovory
PO 29. 2. 2016
Ani druhý zápas čtvrtfinálové série nepřinesl Orlům kýžené vítězství. Dornbirn byl na domácím ledě o něco lepší, dokázal využít chyb soupeře a ani jednou neinkasoval. „Chvílemi byli o krok, dva napřed a dokázali toho využít," říká obránce Jan Lattner.

Papírové předpoklady po základní části vyletěly oknem, Orli v prvních dvou čtvrtfinálových duelech čelili pozorně hrajícímu soupeři, dobrému v defenzivě, který čeká na chyby a dokáže je proměnit. Tentokrát měl navíc na své straně publikum a nemusel podstoupit více jak 650 kilometrů v autobuse. „Jeli jsme do Dornbirnu už den dopředu, v tom bych problém nehledal," podotýká Jan Lattner. „Bohužel to nevyšlo. Scházel nám v některých pasážích jeden či dva kroky," dodává.

Stavy čtvrtfinálových sérií

Z týmů, které se po nadstavbě umístily v první čtyřce, zatím uspěl jen Salzburg.

  • Salzburg 2 – 0 Klagenfurt
  • Znojmo 0 – 2 Dornbirn
  • Vídeň 0 – 2 Villach
  • Bolzano 0 – 2 Linz

Orli za stavu 0:1 na začátku druhé třetiny zatlačili soupeře, vypracovali si i několik šancí, ovšem proměnit je nedokázali. Buldoci naopak ve druhé části skórovali prakticky z první střely na branku. „Nemůžeme ale vyhrávat na jeden gól, to je prostě málo," upozorňuje Lattner. „Dornbirn se stahuje v pěti před branku, hrají hodně defenzivně a my se k nim těžko dostáváme. Tohle musíme zlepšit," ví.

On i jeho spoluhráči mají šanci ke zkorigování stavu série už v úterý, kdy budou od 18:30 na vlastním ledě bojovat o první vítězství. „Musíme změnit vše, změnit náš přístup a nastoupit úplně jinak. V pondělí odpoledne budeme mít trénink, tam se o tom pobavíme, abychom zase dávali góly a vyhrávali zápasy," dodává odhodlaně.

NEWSLETTER