Série se přesouvá do Dornbirnu, Orli chtějí vyrovnat

Naši soupeři
SO 27. 2. 2016
Páteční prohra je již minulostí, odčinit ji Orli jedou na led Dornbirnu. Čtvrtfinálová série je teprve ve svém začátku, jedna výhra nic neznamená. Druhé utkání se hraje v neděli v 17:30 a Znojmo do něj vstoupí s jednoznačným cílem - zvítězit.
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník James Arniel táhne ofenzívu Dornbirnu. V pátečním utkání byl jedním z nejnebezpečnějších hráčů.

V pátek vypuklo dlouho očekáváné play-off Erste Bank Eishockey Ligy. Orli do něj vstupovali v roli favorita, ovšem Dornbirn se dostal v první třetině do dvoubrankového vedení, které si již pohlídal. Z jižní Moravy proto odjel hodně spokojený a s první výhrou v sérii. "I přesto, že jsme měli slabý začátek, tak se to pak zlepšilo. Zasloužili jsme si více branek," smutní nad prohrou Marek Biro.

V neděli je na programu druhý zápas a Znojemští nehodlají nic podcenit. Náročnou osmihodinovou cestu autobusem proto raději absolvovali o den dřív, aby se mohli v den utkání plně soustředit pouze na svůj výkon. "Musíme zlepšit pohyb, hrát více do těla a vybojovat vítězství," prozradil před odjezdem Biro.

Také kouč Jiří Režnar své svěřence burcuje na cestě za vyrovnáním stavu série: "Je play-off, neexistují žádné výmluvy! Ani zde není prostor pro individuální chyby. V Dornbirnu musíme začít lépe než posledně. Budeme plně soustředění a chceme vyhrát!"

U soupeře, který po více než dvou letech vyloupil znojemský stadion, panuje pochopitelně skvělá nálada. "Češi nezmění svoji taktiku, ani my ne. Musíme hrát nadále důrazně a všechny čtyři pětky musí hrát s obrovskou energií a nasazením. Chceme doma zvítězit, zvýšit stav série na 2:0 a dostat je do stresu," sebevědomě prohlašuje hlavní trenér buldoků Dave MacQueen.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 14 4 2 1 88:51

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
konečná pozice v tabulce 2. 6.
body 20 14
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 1:3
Znojmo – Dornbirn 4:3
Vídeň – Znojmo 4:1
Znojmo – Dornbirn 1:3
Znojmo – Dornbirn 4:3
Dornbirn – Salzburg 1:6
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 1 bod (1 + 0) Christopher D´Alvise, 2 body (1 + 1)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 1 bod (0 + 1) Jonathan D´Aversa, 2 body (0 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (90,3 %) Florian Hardy (97,1 %)
využití přesilovek 25,0 % 33,3 %
úspěšnost oslabení 81,7 % 83,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#4 Viktor Trilar, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí:#89 Michael Hofstätter, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Lakos, Šulák, Lattner, Biro, Stehlík, Trivino – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Rehuš, Fiala – Beroun, Podešva, Číp.
Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häußle, Achermann.
NEWSLETTER